Prezidentas Valdas Adamkus paskutiniu metiniu pranešimu turėjo gerą progą parodyti ryžtingą poziciją, tačiau pasirinko nekonfliktišką stilių ir mandagų toną dabartinės ir buvusios Vyriausybės atžvilgiu, mano Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) docentas Tomas Janeliūnas.

BNS komentuodamas antradienį Seime perskaitytą V.Adamkaus metinį pranešimą jis sakė, jog prezidentas galėjo nebijoti populiarumo svyravimų ir ryžtingiau atskleisti pozicijas, kurių negalėdavo sau leisti kadencijos pradžioje ar viduryje.

"Mano manymu, būtų keista, jei pranešimas būtų skirtas tik sukelti konfliktą. Aš nemanau, kad tai turėtų būti tikslu. Prezidento turbūt viena iš stiprybių yra, kad jis sugeba balansuoti ir palaikyti autoritetą be didesnių konfliktų, kurių epicentre galėtų būti. Kita vertus toks pranešimas, koks yra, mažai turi įtakos politikos pokyčiams. Jis yra įvertinančio, apžvalginio pobūdžio, kuris nesuteikia paskatų nei keisti dabartinę politiką, nei visuomenei ryžtingiau jaustis reikalaujant pokyčių. Pranešimas panašus į daugelį kitų V.Adamkaus metinių pranešimų", - kalbėjo T.Janeliūnas.

Politologas teigė daug lūkesčių kėlusiame pranešime pasigedęs išskirtinių akcentų, galinčių apibendrinti visą prezidento kadenciją ir nurodyti ryškesnių uždavinių būsimam šalies vadovui.

REKLAMA

"Pranešimas sukūrė gana abstraktų įspūdį, daug problemų buvo paminėta, dėl to turbūt trūko ir laiko, ir dėmesio atskiroms detalėms", - sakė T.Janeliūnas.

Jo nuomone, pranešime buvo mažai dabartinės ir pastarųjų metų Vyriausybių konkrečių sprendimų įvertinimų, nors ir buvo kritinių užuominų, jog Seimas turėjo prisiimti atsakomybę ir anksčiau pakeisti valdžią, kad būtų pasirengta sprendimams susijusiems su krize.

"Vis dėl to aiškių nuorodų į savo paties iniciatyvą ar pozicijas, manau, galėjo būti daugiau. Vis dėlto prezidentas turi gana aiškų svorį siūlyti tiek Vyriausybėms keistis, tiek demonstruoti pasiryžimą siekti pirmalaikių Seimo rinkimų. Šiuo atveju daugiau buvo apeliuojama į praėjusio Seimo ir Vyriausybės praleistas galimybes", - sakė politikos ekspertas.


Rašyti komentarą...
E
Emigranto nuomonė skirta jaunimui
2009-04-21 14:59:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuo 1983 m. emigracijoj (JAV) ketvirtį amžiaus pragyvenęs galėčiau tikru lietuvių išeivijos atstovu, Prezidentu būti deramu laikyti nebent Stasį Lozoraitį (1924-1994), bet ne Valdą Adamkų. Jei ką šokiruoju tai rašydamas tai bandau paaiškinti. Visi sovietijoj augę žinom apie užsienio lietuvius „pažangiečius“ kokiais mums pristatydavo KGB filjalas „Teviškės draugija“ su prabangiai leistu „Gimtuoju kraštu“, sakysim, „pažangius“ Rojų Mizarą ar Antaną Bimbą (1913 m. atvyko į JAV. Dirbo fabrikuose. 1915-1918 m. studijavo Valparaiso universitete. Nuo 1919 m JAV komunistų partijos narys; už komunistinę veikla kalintas. Redagavo nelegalius komunistų laikraščius, bendradarbiavo JAV lietuvių socialistų sąjungos laikraščiuose. 1941-1952 m. Amerikos lietuvių darbininkų literatūros draugijos pirmininkas; 1936-1980 m. redagavo draugijos žurnalą „Šviesa“. Nuo 1923 m. dirbo komunistų laikraštyje „Laisvė“, 1967-1982 m. redaktorius. 1962 m. Vilniaus universiteto garbės daktaras. Lankėsi sovietų okupuotoje Lietuvoje. Parašė prosovietinių straipsnių...) Bet tai tebuvo senosios išeivijos komunistuojanti MAŽUMA. Labai panašios išeivijos mažumos atstovu laikau ir V.Adamkų. Prezidentas sako: „Mūsų jaunesnioji karta, susibūrusi į „Santarą–Šviesą“, stengėsi, kad nenutrūktų ryšys su Lietuva...“ ir leido irgi prabangius „Akiračius“, kuriuos galima vertinti jei ne atvirai komunistuojančiais tai bent jau labai kairuoliškais, pabrėžtinai liberastiškais. Tiek senuosius, tiek paminėtą „jaunesniają kartą“ su CCCP nomenklatūra ir jų represijų įrankiu siejo abipusis supratimas ir tam tikra globa. Taigi šių dviejų paminėtų išeivijos mažumų nedera vadinti apibendrintai – „Lietuvos išeivija“. Lygiai taip pat kaip negalim šalia tikrų lietuvių A.Škėmos, Bernardo Brazdžionio, Alės Rūtos statyti kokį R.Mizarą, A.Bimbą, „TIESA“ redaktorių Laurinčiuką ar kokį Trumpą – nelyginkim „to paties“ su nosim. Gal nežinantiems tikros tiesos ir faktų kiek paaiškės tiek nepaaiškinami, nesuprantami, besivaduojančiai Lietuvai žalingi V.Adamkaus poelgiai ir sprendimai per kuriuos per dešimtmetį tiek tenuėjom. Jis tik labai mažos išeivijos mažumos atstovas. Lietuvos rinkėjai suklydo per tas "draugų“ padėtas tapkes.
Atsakyti
0

a
aras
2009-04-21 15:20:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
aplamai, visas V.A. valdymas - tai siaubingas intertiškumas ir stagnacija, vedanti tauta link degradacijos ir nuosmukio. tai V.A. valdymo įrankiai, kurie jam patogūs. tiesos sakymas ir ryžtingas veiksmas jo pasyvumui ir nieko nedarymui būtų nepatogus, nes jis atėjo patogiai ir garbingai bei sočiai praleisti senatvės dienas, be to, matyt, ir jo tarnystė Rusijos slaptosioms tarnyboms tokios neveiklumo ir inertiškumo pozicijos iš jo reikalauja, nes ji Rusijai bei KGB labai palanki ir patogi taip pat, nes padeda smukdyti ir naikinti Lietuvą.
Atsakyti
0

v
vilaida
2009-04-21 18:22:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerbemieji palikit jus prezidenta ramybeje
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų