REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prokuratūrai siekiant iš gyventojos konfiskuoti galimai neteisėtu būdu įgytą gyvenamąjį namą ir sklypą, vertus kone pusę milijono eurų, pirmadienį šią bylą nagrinėti priėmė Kauno apygardos teismas.

Prokuratūrai siekiant iš gyventojos konfiskuoti galimai neteisėtu būdu įgytą gyvenamąjį namą ir sklypą, vertus kone pusę milijono eurų, pirmadienį šią bylą nagrinėti priėmė Kauno apygardos teismas.

REKLAMA

Kaip antradienį pranešė teismas, prokuratūra ieškiniu prašo iš nesąžiningos gyventojos konfiskuoti gyvenamąjį namą ir žemės sklypus, kurių vertė siekia daugiau kaip 466 tūkstančių eurų, taip pat išieškoti per 84 tūkstančius eurų.

Ieškinys yra grindžiamas tuo, kad nuosprendžiu nuteistas asmuo galimai neteisėtu būdu gautas lėšas perleido artimai giminaitei.

Pateikdama prašymą statybos leidimui, deklaravusi 52 proc. pastato-gyvenamojo namo baigtumą bei sudarydama pirkimo–pardavimo sandorius dėl žemės sklypų, moteris nekilnojamąjį turtą įformino savo vardu, taip pat įgijo kitą su gyvenamuoju namu susijusį turtą bei paslaugas minėtai daugiau kaip 84 tūkst. eurų sumai, kuri nėra įtraukta į bendrą gyvenamojo namo vertę.

Prokuratūra teismo paprašė taikyti laikinąsias apsaugos priemones – įrašą viešajame registre dėl atsakovės vardu registruoto nekilnojamojo turto perleidimo draudimo.

REKLAMA
REKLAMA

Prašymas grindžiamas šių metų sausio bei balandžio mėnesiais priimtais prokuroro nutarimais ir Civilinio turto konfiskavimo įstatymu (toliau – CTKĮ).

REKLAMA

Siekiant užtikrinti civilinį turto konfiskavimą, taikytas turto areštas atsakovės vardu registruotam nekilnojamam turtui, uždraudžiant juo disponuoti. Įstatyme numatytas šešių mėnesių arešto taikymo terminas baigiasi liepos 27 bei spalio 13 dienomis. Ieškinyje nurodoma, kad CTKĮ numatytas pagrindas toliau taikyti areštą šiam turtui neišnyko.

Civilinio proceso kodekse įtvirtinta, kad teismas dalyvaujančių byloje ar kitų suinteresuotų asmenų prašymu gali taikyti laikinąsias apsaugos priemones, jeigu šie asmenys tikėtinai pagrindžia savo ieškinio reikalavimą ir nesiėmus šių priemonių teismo sprendimo įvykdymas gali pasunkėti arba pasidaryti neįmanomas.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo atveju, preliminariai įvertinęs pareikšto ieškinio reikalavimus ir pateiktus rašytinius įrodymus, teismas sprendė, kad gali būti priimtas ieškovei palankus teismo sprendimas, todėl ieškinys pripažintinas tikėtinai pagrįstu.

Anot teismo, netaikius disponavimo apribojimų ginčo turtui, gyventoja turėtų galimybę jį perleisti tretiesiems asmenims ar jį kitaip apsunkinti. Dėl šios priežasties galėtų užsitęsti bylos nagrinėjimas, dar labiau pasunkėti ir taip sudėtinga teisinė situacija bei teismo sprendimo įvykdymas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atsižvelgęs į išdėstytas aplinkybes, teismas ieškovės prašymą tenkino ir pritaikė laikinąsias apsaugos priemones.

Nutartis per septynias dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui. Skundo padavimas nesustabdo nutarties vykdymo.

Atsakovei ir tretiesiems asmenims nustatytas 20 dienų terminas atsiliepimams pateikti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų