Teisme – mirusio verslininko Karpavičiaus milijonų dalybos

Arši kova dėl mirusio verslininko Raimondo Karpavičiaus turtų vėl verda teisme. Užginčyto testamento klausimai už uždarų durų šį ketvirtadienį toliau sprendžiami Vilniaus miesto apylinkės teisme.

Dėl verslininko palikimo civilinėje byloje susikibo dvi pusės. Testamentą užginčijo pirmoji verslininko žmona Audronė Karpavičienė ir jų bendras sūnus Rokas Karpis. Kitoje barikadų pusėje – antroji verslininko žmona Aistė Karpavičienė bei verslininko brolis Henrikas Karpavičius.

Pagal keletą mėnesių prieš verslininko mirtį pakeistą testamentą, apie 100 mln. eurų vertės turtas lygiomis dalimis buvo padalytas antrajai R. Karpavičiaus žmonai ir jo broliui. Tuo metu pirmajai žmonai ir sūnui, verslininkas nepaliko nė cento.

Šios dienos posėdyje pasirodė tik mirusio verslininko brolis Henrikas Karpavičius. Vyras teigė, kad nors ir neprivalėjo, tačiau atvyko išgirsti, kaip toliau vyks teismo procesas. Mat prieš tai net 3 posėdžiai dėl Covid-19 buvo atšaukti. 

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Teisme – mirusio verslininko Karpavičiaus milijonų dalybos

Apklaustas liudytojas

Šiandien teisme liudijo R. ir H. Karpavičių draugu prisistatęs vyras, kuris teigė, kad buvo iškviestas į teismą, nes gerai pažinojo Raimondą ir pažįsta Henriką: „Esu jau pensininkas, nebesusijęs su verslu. Nieko įdomaus nepapasakosiu, tiesiog pažinojau Raimondą, o Henrikas yra mano geriausias draugas. Per posėdį man uždavė daug asmeniškų klausimų. Labai išvargino.“

Verslininko pirmajai žmonai Audronei Karpavičienei bei jos sūnui Rokui Karpiui atstovaujantis advokatas Arturas Jušinskis po posėdžio į bylos detales nesileido, tačiau patvirtino, kad artimiausiuose posėdžiuose numatytos kitų liudininkų apklausos.

Tiesa, kitas posėdis numatytas tik 2021 metų kovo mėnesį. Tad, anot advokato, šios bylos nagrinėjimas dar užtruks.

Testamento klausimas

Anot antrajai verslininko žmonai Aistei Karpavičienei atstovaujančio advokato Kęstučio Švirino artimiausiuose posėdžiuose toliau bus apklausiami liudininkai: „Jeigu kažkas nepasikeis, tai liudytojų apklausos tęsis dar kelis posėdžius. Vėliau parodymus teisme duos ir Aistė Karpavičienė.“

REKLAMA

Paklaustas apie viešoje erdvėje pasirodžiusią informaciją dėl dar vieno R. Karpavičiaus sudaryto testamento, K. Švirinas prieš šios dienos posėdį teigė, kad tokio dokumento byloje įsegta šiuo metu nėra.

„Byloje tokio dokumento nėra. Klausimas ar teismas reikalaus tokio dokumento iš notaro, žiūrėsime. Faktas, kad kažkoks testamentas sudarytas yra“, – sakė K. Švirinas.

(45 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Teisme svarstoma Karpavičiaus testamento byla

Sūnus posėdyje nedalyvauja

Advokatas A. Jušinskis naujienų portalui tv3.lt anksčiau pasakojo, kad verslininko sūnaus dalyvavimas posėdžiuose šiuo metu nėra privalomas:

„Šiai dienai nėra nuspręsta, kad jo (R. Karpio – aut. past.) dalyvavimas būtų būtinas. Pakanka to, kad teismo posėdyje dalyvauja atstovas.“

A. Jušinskis akcentavo, kad teisme šiuo metu yra ginčijimas 2019 m. kovo 5 d. sudarytas testamentas. Advokatas pridūrė, kad per iki šiol vykusius posėdžius pavyko apklausti nemažai liudytojų:

„Kiekvieno liudytojo parodymai yra ypatingai svarbūs. Mūsų pusei jie buvo naudingi. Struktūriškai, procesas tikrai stipriai pasistūmėjo į priekį. Teismas yra aktyvus. Žinoma, ši byla, jos nagrinėjimas iš esmės užtruks. Nėra abejonių, kad byla galiausia pasieks ir Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą.“

Anksčiau advokatas Arturas Jušinskis yra pabrėžęs, kad šio civilinio ginčo objektas – R. Karpavičiaus testamentas ir jo turinys:

„Šiuo metu yra pritaikytos laikinos apsaugos priemonės. R. Karpio iniciatyva tas padaryta. Uždrausta paveldėtojams išduoti liudijimą dėl paveldėjimo teisės.

Pagal dabartinį testamentą visas turtas paliktas antrai sutuoktinei Aistei ir verslininko broliui lygiomis dalimis. O iš sūnaus atimta paveldėjimo teisė. Taip pat ir buvusiai žmonai nieko nepalikta.

REKLAMA

Esmė, kad R. Karpavičiaus testamentas buvo pakeistas. O ankstesnio testamento turinio mes nežinome. Notaras nėra to paviešinęs. 2019 m. kovo 5 d. testamentas buvo pakeistas.“

Naujienų portalas tv3.lt prieš kiek mažiau nei metus rašė, kad 2019 m., rugpjūčio 9-ąją, po sunkios ligos mirė vienas turtingiausių Lietuvos verslininkų 61-erių R. Karpavičius.

Viešai buvo skelbiama, kad uždarosios akcinės bendrovės „Marijampolės pieno konservai“ savininko ir valdybos pirmininko turtas yra vertinamas apie 70-100 mln. eurų.


Rašyti komentarą...
J
Jo
2020-12-03 13:56:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia net nereik teismo akivaizdu kad iš anksto suplanuotas turto už valdymas ir iš visų veiksmų aišku kad grybauskiene jo mirtį pagreitino ir suskubo kūną sudeginti kad neliktų nusikaltimo pozymiu priešingu atveju atveju būtų leidžiama šeimos nariams lankyti o juo labiau dalyvauti laidotuves
Atsakyti
0

Z
Zanija
2020-12-03 15:21:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lai pešasi dėl prigrobto turto. Sąžiningu darbu šitiek milijonų neuždirbsi. Verki šito milijonieriaus apgauti, apvogti žmonės
Atsakyti
-2

L
Leja
2020-12-04 10:34:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip ir man nutiko nors mus turtas buvo mazas po motinos mirties turtas atiteko broliu ir kitai seseriai nors motinos testamente nebuvo paraso vardas pavarde su klaidomis bandem uzgincyti testamenta ir nepavyko nors po parasyto testamento po menesio motinai buvo nustatyta demencija ir aizchalmerio liga tai kaip suprasti tikrai toks zmogus negali parasyti testamento esu labai pazeminta or nuskriaust cia motin a buvp apgsules budu priversta parasyti testamenta bet niekaip nepavyko uzgicyti testamento
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų