Teismas: „Vilniaus energija“ privalėjo teikti informaciją Kainų komisijai

Teismas galutinai nusprendė, kad sostinės šilumos ūkį valdžiusi bendrovė „Vilniaus energija“ privalėjo tuometinei Kainų komisijai pateikti informaciją apie šilumos tiekimo sąnaudas.

Ši informacija buvo reikalinga komisijai įvykdyti teismų sprendimą iš naujo apskaičiuoti „Vilniaus energijos“ 2010-2015 metų šilumos bazines ir karšto vandens kainų dedamąsias, pranešė Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT).

Pasak jos, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) galutinai atmetė „Vilniaus energijos“ skundą dėl tarybos sprendimo – pastaroji buvo nutarusi, jog bendrovė pažeidė reguliuojamos veiklos sąlygas, 2006-2009 metais nepateikusi Didžiosios knygos kopijų bei informacijos.

„Vilniaus energija“ prašė teismo panaikinti tarybos sprendimą.

VERT yra paskelbusi, kad „Vilniaus energijos“ vartotojai dėl kainų skirtumo 2010-2017 metais bendrovei permokėjo beveik 26 mln. eurų, iš jų per mažesnį tarifą jiems jau grąžinta maždaug 6 mln. eurų, o likusią sumą turėtų gražinti Vilniaus šilumos tinklai (VŠT), jei jiems per teismus pavyktų išieškoti pinigus iš „Vilniaus energiją“ valdančios Prancūzijos bendrovės „Veolia“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų