Teismas vėl nagrinėja beveik prieš metus Lietuvą sukrėtusios Aleksandrijos tragedijos bylą.

2007 metų lapkričio 7 dieną Aleksandrijos gyvenvietėje policijos pareigūnas Saulius Paulikas neblaivus vairuodamas automobilį mirtinai sužalojo iš Aleksandrijos pagrindinės mokyklos ėjusius tris vaikus. Kartu su S. Pauliku prieš teismą stojo ir jo kolega Mantvydas Kringelis. Jis įtariamas palikęs bejėgius vaikus be pagalbos.

Klaipėdos miesto apylinkės teismas šių metų kovo 17 dieną pripažino Skuodo policijos patrulį Saulių Pauliką kaltu dėl tragiškos avarijos sukėlimo Aleksandrijos kaime ir skyrė jam 10 metų laisvės atėmimo, jo kolegai Mantvydui Kringeliui – pusantrų metų. Tačiau byla vėl grąžinta į teisėsaugos rankas – M. Kringelis prašo bausmę sumažinti, S. Paulikas – išteisinti.

Jis nesutinka su priteista 3 milijonų litų kompensacija ir tikina vairavęs blaivus, vaikus partrenkęs norėdamas neužvažiuoti ant į gatvę išbėgusio moksleivio bei vaikų negelbėjęs dėl šoko.

S. Pauliko vairuojamas automobilis „BMW 524" praeitų metų lapkričio 7 dieną vidury baltos dienos įsirėžė į iš mokyklos einančių vaikų būrelį. Du 10-mečiai Aleksandrijos pagrindinės mokyklos ketvirtokai mirė avarijos vietoje. Dar vienas 10-metis su sunkiais sužalojimais pateko į gydymo įstaigą, tačiau medikams jo gyvybės išgelbėti nepavyko.

REKLAMA

Avarijos kaltininkas iš avarijos vietos pabėgo, jį kitos dienos rytą į policiją atlydėjo tame pat komisariate policininku dirbantis vyresnysis brolis Giedrius. Kaltininkas pats pasitraukė iš pareigų, paaiškėjus, kad brolį po avarijos slėpė viešbutyje Klaipėdoje.

Tragedija sukrėtė ne tik visuomenę, bet ir aukščiausius šalies vadovus.

Po šio įvykio iš postų pasitraukė policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius ir vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys.

Teismas patenkino vaikus praradusių skuodiškių šeimų - Bučkų, Kubilių ir Petkų - ieškinį ir kiekvienai jų priteisė po 1 milijoną litų neturtinės žalos atlyginimo - iš viso 3 milijonus litų.

Plačiau apie tai – LNK žinių vaizdo reportaže.


Rašyti komentarą...
3
3y6ac
2008-09-04 20:13:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
vovo, prabyla kaltininku "sazine" , nu na, paleisti juos? jus ka?"
Atsakyti
0

j
jhp
2008-09-05 00:47:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
kiek suzalotu ,uzmustu zmoniu ant mentu sazines,jie jos ir neturi,gaila mentai sedi atskirai ju lauktu dar vienas teismas,o trecio paskutinio nuosprendys aiskus-degti pragaro liepsnose
Atsakyti
0

V
Violeta
2008-09-05 08:13:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na atsiprasau,bet mentai rodo pavyzdi tik darbo metu,po darbo jie kaip visi.Tiesiog yra jaunuoliu kurie mazai ka supranta.

to jhp
Mentai sazines turi,neturi-nusikalteliai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų