• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teismas iš naujo neperžiūrės sprendimo, kuriuo Lietuvoje veikiančiai didmeninės prekybos įmonei „Unishop“ uždraudė pardavinėti plaukų kosmetiką su ženklu „Olaplex“.

Teismas iš naujo neperžiūrės sprendimo, kuriuo Lietuvoje veikiančiai didmeninės prekybos įmonei „Unishop“ uždraudė pardavinėti plaukų kosmetiką su ženklu „Olaplex“.

REKLAMA

Vilniaus apygardos teismas praėjusią savaitę atmetė „Unishop“ skundą, kuriuo ji prašė panaikinti šio teismo rugpjūčio sprendimą peržiūrėti už akių ir bylos nagrinėjimą atnaujinti bei atmesti „Olaplex“ skundą.

„Atsakovo („Unishop“ – BNS) pareiškime dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo nurodytos aplinkybės nėra pakankamos konstatuoti, kad nurodyti įrodymai gali turėti įtakos priimto sprendimo už akių teisėtumui ir pagrįstumui“, – rašoma teismo nutartyje.

„Unishop“ skunde teigė, kad teismas nepagrįstai konstatavo, jog ji pažeidė JAV plaukų kosmetikos gamintojos „Olaplex Inc.“ išimtines teises į ženklus „Olaplex“ ir kad ji perparduoda originalias „Olaplex“ prekes“. 

REKLAMA
REKLAMA

Be to, „Unishop“ teigė, kad ieškinys buvo siunčiamas ir įteiktas asmeniui, kuris nėra ir niekada nebuvo „Unishop“ darbuotoju, todėl bendrovė apie bylą ir teismo sprendimą sužinojo tik iš žiniasklaidos.

REKLAMA

Tačiau teismas nurodė, kad liepą procesinius dokumentus išsiuntė įmonės adresu, įteikė verslo centro, kuriame ji veikia, administratorei bei per elektroninę sistemą – ieškinys buvo įteiktas tinkamu būdu.

Be to, pasak teismo, „Unishop“ nurodytos aplinkybės dėl prekės ženklo registravimo neturi įtakos sprendimo už akių pagrįstumui.

Vilniaus apygardos teismas rugpjūtį patenkino „Olaplex Inc.“ skundą ir uždraudė „Unishop“ naudoti JAV įmonės ženklus „Olaplex“ ir „OLAPLEX“, taip pat nurodė sunaikinti visus gaminius, neteisėtai pažymėtus šiais ženklais. Be to, JAV įmonei priteista 619 eurų už pažeidimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Olaplex Inc.“ teismui nurodė 2021 metais sužinojusi, kad „Unishop“ prekiauja plaukų priežiūros priemonėmis su ženklu „OLAPLEX“, nors pastaroji įmonė nėra oficialios „Olaplex Inc.“ platinimo sistemos dalis, todėl nusprendė įsigyti šių gaminių.

JAV įmonės pavedimu Didžiojoje Britanijoje registruota bendrovė „BellaMe Hair & Beauty“ iš „Unishop“ įsigijo 48 vienetus  priemonių, kurias patikrinus paaiškėjo, kad prekės yra suklastotos, nuo dalies pakuočių buvo pašalinti gaminio partijos identifikavimo numeriai ir QR kodai, nors „Olaplex Inc.“ prekių be ženklinimo į rinką netiekia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų