Neparlamentinės Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų) Tauragės skyriaus nariai pranešė likviduoją skyrių ir pereiną į Lietuvos socialdemokratų partiją (LSDP).

Tuo metu NS atstovai tvirtina, kad šis veiksmas - neteisėtas, nes steigti ir naikinti skyrius pagal NS įstatus gali tik partijos prezidiumas.

Penktadienį vykusiame NS Tauragės skyriaus susirinkime dalyvavo 51 narys, 49 balsavo už, kad skyrius būtų likviduotas.

Iš viso NS Tauragės skyriui priklauso 61 narys.

Tauragės socialliberalams vadovavo eksparlamentaras Vaclovas Karbauskis.

Paklaustas, kokios priežastys lėmė sprendimą nutraukti skyriaus veiklą, politikas teigė, kad jų yra tiek, kiek skyriuje buvo narių.

„Nenorėčiau atskleisti visų priežasčių, galiu tik pasakyti vieną, paskutinę – tai Seimo rinkimai. Rinkėjų nepasitikėjimas partija lėmė mūsų žingsnį“, – pirmadienį BNS sakė V. Karbauskis.

Jis tvirtino, kad pirmieji iniciatyvą parodė socialdemokratai, jie dar prieš Kalėdas NS Tauragės skyriui pasiūlė susijungti.

V. Karbauskis prisipažino nežinąs, kiek tiksliai buvusių socialliberalų pereis į LSDP Tauragės skyrių. Anot V. Karbauskio, tai – kiekvieno asmeninis reikalas.

„Jeigu skyriuje liko bent trys žmonės, jis gali tęsti veiklą“, – pirmadienį BNS sakė buvęs NS pirmininkas Artūras Paulauskas.

REKLAMA

Susirinkimo protokole nurodyta, kad likvidavę skyrių socialliberalai pereina į LSDP Tauragės skyrių. Rašoma, kad tokiu būdu siekiama sukurti stiprią politinę jėgą regione.

Tauragės rajono savivaldybėje NS turi 2 narius. Jie, kaip socialdemokratai, priklauso valdančiajai daugumai.

A. Paulauskas pirmadienį tvirtino nežinąs tikrųjų tauragiškių poelgio motyvų. Jis teigė prieš savaitę buvęs susitikęs su V.Karbauskiu, jis esą turėjo įvairių pasiūlymui dėl NS ateities. „Sutarėme, kad reikia palaukti partijos suvažiavimo ir tuomet priimti sprendimus“, – sakė buvęs NS pirmininkas.

Socialliberalų suvažiavimas numatytas vasario 28 d.

Anksčiau valdančiajai koalicijai priklausiusi NS pralaimėjo spalį vykusius Seimo rinkimus. Partija neįveikė 5 proc. rinkimų barjero. Į parlamentą pateko vienintelis socialliberalas Valerijus Simulikas, nugalėjęs vienmandatėje rinkimų apygardoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų