Trečiadienį, Tarptautinę darbo dieną, Vilniuje į Nepriklausomybės aikštę prie Seimo susirinko 200–300 šimtų žmonių reikalauti lygių teisių ir oraus atlyginimo už darbą.

 

„Praėjusiais metais gegužės 1-ąją minėjome kaip šventę, šiais metais surinkę nuomones iš įvairių jautrių grupių, nusprendėme, kad šiandien – ta diena, kai turime pasakyti, kad ateiname savo teisių“, – trečiadienį BNS sakė viena iš akcijos organizatorių Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos vadovė Inga Ruginienė.

Anot jos, Lietuvoje dar tenka kovoti dėl socialinio teisingumo, plinta skurdas, todėl eitynėmis Gedimino prospektu ir mitingu prie Vyriausybės siekiama valdžiai priminti, kas turėtų būti jos darbo prioritetas.

„Už Lietuvą be skurdo“, „Lietuvos darbuotojui – europinį atlyginimą“, „Žemėj Lietuvos darbas be algos“, „Nealinkit žmonių darbe, kad liktų jėgų šokti“, „Arsi ar pasikarsi“, „Kova už savo teises nėra sovietinė atgyvena“ skelbė demonstrantų plakatai.

Aidint būgnams per 200 žmonių žygiavo skanduodami „Savo teisių neparduodam“, „Darbo teisių ir solidarumo“. Eitynėse dalyvavę Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) ir Nacionalinės žemės tarnybos darbuotojai šaukė „Veidrodinei – ne“, turėdami galvoje Vyriausybės sprendimui Kaune įkurti veidrodinę ŽŪM.

I. Ruginienės teigimu, šiemet prie profesinių sąjungų ir dirbančiųjų prisidėjo kitų jautrių visuomenės grupių atstovai: neįgalieji, LGBT, jaunimo, aukštųjų mokyklų, medikų atstovai.

Akcijoje taip pat dalyvavo Lietuvos socialdemokratų partijos vadovybė.

„Daug skirtingų suinteresuotų grupių, kurios kiekviena ateina su savo žinute. Raktinis žodis yra teisės“, – pabrėžė I. Ruginienė.

„Mes reikalaujame teisių į orų darbo užmokestį, mes reikalaujame teisių į lygias galimybes, mes reikalaujame teisių į laisvą žodį ir informaciją, reikalaujame lygių galimybių neįgaliesiems integruotis į darbo rinką“, – teigė profsąjungų vadovė.

REKLAMA

Tarp keltų reikalavimų – nemokamos sveikatos priežiūros, mokslo ir kitos viešosios paslaugos, lygus darbo įvertinimas ir pasidalijimas, lygios teisės į Lietuvą atvykstantiems darbuotojams, kad miestai būtų pritaikyti žmonėms, o ne verslui.

Tarptautinės darbo dienos minėjimas vyko ir Kaune. Čia profesinė sąjunga „Sandrauga“ rengė žygį nuo Laisvės alėjos iki Nepriklausomybės aikštės, kur planuojamas mitingas „Išgirskite mus“.

 


Rašyti komentarą...
P
Pastaba
2019-05-01 13:03:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Darbdavių reikia reikalauti , o ne seimo. Jus samdo samdo tai oligarhai kurie bankuose pas nauseda laiko savo milijonus..
Atsakyti
0

K
Kaunas
2019-05-01 14:21:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Medirbkit už pašalpas, ne sovietu sąjunga,eu plati tikrai gali užsidirbti.O socdemai valdžioje priėmė liberalų darbo kodeksą atvykeliams iš trečiųjų šalių.
Atsakyti
-2

G
Grigorij
2019-05-02 03:32:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na, tvarka valstybeje vis tik nustato Seimas, todel ir reikalauti reikia is Seimo. Nes darbdaviai tik savo naudos, pelno siekia. Marksas tai seniai perkando, ir dar niekas jo nenugyncijo. Jus rimtai tykit i socialiai orientuota bizni??? Bet kad mazas ir smulkus biznis galetu normaliau moketi savo darbuotojams - jis turi buti pakankamai pelningas. O kaip jis dusinamas ir ES kvotomis, ir stambaus biznio, ir ŠunGrybes pelnytom RU kontrsankcijom! Aplamai, kad gauti gerus atlyginimus, valstybeje turi buti stipri pramone, kuria jus pras*kot.

O siaip, man naujiena, kad lietuviams po 30 "nepriklausomybes" metu Socialinis Teisingumas parupo. Na, mitinguojanciu skaicius byloja, kad tai - "semkos". Kaip lietuviai balsavo uz Paleckiuka? Dabar valdzia jam atkersyjo uz pasisakymus Sausio 13 klausimu, igrudant ji i cype del neva... snipinejimo RU. Ir visiems lietuviams i tai Dzin. Kaip buvo Dzin, kai senukai Burokevicius su Jermalaviciumi kalejo net... 12 metu, atsisake amnestijos! Bent kaip uz socdemus balsuojat? Juolab, kad paluckininkai dabar SMARKIAI apsivale ir nuo niekingo sliuzo, ŠunGrybes paklodes - Alg.Butkeviciaus vadovavimo, ir nuo liberaliu brudu kirkiliniu, ir valosi, valosi, valosi, kovojant bent uz tikra ruzevuma (raudonumu ten nekviepia).
1991 tarp Socialines Teisybes, uztikrintos bendraliaudines valstybines nuosavybes, ir tarp laukines biznio laisves, porceliojant valstybine nuosavybe, lietuviai be abejones pasirinko laukine laisve. Kaip jus dziaugetes, sugriove "Monstrus" - Tarybines imones, "kolchozus", o neteke RU, NVS rinku, dziaugetes, kad galutinai issilaisvinot nuo priklausomybes nuo RU. Dar landsbergis ragino nepirkti pigiu "smirdanciu" RU duju, o pirkti brangias norvegiskas, kad pasijusti "tikrais europieciais". Kaip jus dziaugetes, tape "postindustriniais"!!! Bet kazkodel masiskai vaziuojat apsiprekinti maisu i PL, kuris duotojamas is lenku issaugotos pramones!!! Na paziuresiu, ar bent uz Andriukaiti balsuosit.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų