Taip nutikti gali kiekvienam: už išgelbėtą gyvybę dėkoja nepažįstamajam

Per žingsnį nuo mirties, ten, kur mažiausiai to tikiesi – vakarieniaujant su šeima. Vilniečiui netikėtai užspringus restorane, prieš akis prabėgo visas gyvenimas. Tragedijos pavyko išvengti tik dėl nepažįstamo gelbėtojo žinių ir greitos reakcijos. Mat užspringimo atveju laiku sulaukti profesionalios medikų pagalbos – beveik neįmanoma, todėl žinoti, ką tokiu atveju daryti, turėtų kiekvienas.

„Aš esu tau žiauriai dėkingas ir tikiuosi, kad tu tai pamatysi. Dar dvi sekundės ir būčiau praradęs sąmonę, tuomet gal dar dvi minutės ir būtų galima man padaryti dirbtinį kvėpavimą. O jeigu ne tai, tada – viskas“, – sakė muzikantas Žygimantas Gečas.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Springęs vyras

Neseniai tėčiu tapęs dainininkas Žygimantas Gečas socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė ieškantis žmogaus, sekmadienį išgelbėjusio jam gyvybę. Jis minėtą dieną restorane užkandžiavo su šeima. Valgė sriubą, laikydamas kūdikį ant kelių. Muzikantas negalėjo įtarti, kad po kelių akimirkų jo gyvybės tik per plauką nepasiglemš nelaimė, kuri bet kada gali nutikti kiekvienam. Net ir praėjus porai dienų po šio incidento vyras vis dar negali pamiršti tuo metu jį apėmusios baimės.

„Tiesiog ėmiau šaukštą sriubos ir sugebėjau įtraukti kažką iš sriubos ingredientų. Ir jaučiu, kad užspringau, bet žinot, kaip būna – užspringsti, tuoj iškosėsi ir viskas bus gerai. Ir aš nesulaukiu to atsikrenkštimo. Ir aš automatiškai bandau įkvėpti oro, ir aš negaliu to padaryti. Buvo didžiulis stresas, prasidėjo panika“, – sakė Ž.Gečas.

Vaiką vyras iš karto perdavė žmonai, pats atsilošė. Buvo matyti, kaip slenkant laikui pamažu pradeda mėlti jo veidas. Žmona, supratusi, kad tai – labai rimta, iš karto puolė šauktis pagalbos. Taip nutikti gali kiekvienam. Internete apstu tų, kuriuos ištiko panašus likimas. Užspringimo atvejais labai svarbu aplinkinių pagalba. Tai išgelbėjo ir Žygį. Priėjęs vyras jam pritaikė Haimlicho manevrą, tada jis pagaliau atsikosėjo ir vėl įkvėpė. Gelbėtojas, atlikęs savo misiją, pasišalino. Vėliau vyrui pavyko jį surasti.

REKLAMA

„Tas žmogus atsirado, jis man parašė, sako, žmogau, aš pats visą dieną negalėjau atsigauti. Jis greičiausiai buvo pavalgęs, kaip ir minėjau, jo neklausiau. Ir jis sako, aš tiesiog dariau, kas maniau, kad buvo teisingiausia ir geriausia tau. Ačiū tau, kad išlikai gyvas“, – tikino Ž. Gečas.

Žygimantas tikina, po šios patirties besijaučiantis dvejopai – po patirto šoko vis dar baugu valgyti, ir ypač vienam, tačiau kita vertus – kartais užplūsta jausmas, lyg gavus patį tikriausią antro gyvenimo šansą.

„Kartais aš džiaugiuosi ir galiu šaukti iš laimės, o kartais – nori nenori, aplanko mintys – o kas būtų, būtų viskas buvę kitaip, pasibaigę. Tai, ta prasme, aš turiu šeimą, turiu jauną šeimą. Kosmosas“, – tikino vyras.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų