Švietimo ministras streiku grasinantiems mokytojams: pažadų aš nedalinau

Situacija dėl pedagogų atlyginimų ir toliau kaista. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai kol kas neįgyvendinus pažado skirti 117 mln. eurų didinti pedagogų atlyginimus, pastarieji grasina streikais. Tuo metu švietimo ministras Algirdas Monkevičius sako, galima rasti papildomų lėšų pedagogų atlyginimams, tačiau žadama rasti suma beveik dešimt kartų mažesnė nei pedagogų reikalaujama.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras A. Monkevičius antradienį lankėsi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos posėdyje, kur atsakė į klausimus apie įtemptą situaciją dėl švietimo finansavimo kitąmet.

Skyrė dvigubai mažiau lėšų

Lietuvos švietimo ir mokslo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Egidijus Milešinas priminė, kad ginčas tarp profsąjungų ir Vyriausybės verda dėl šiemet liepą sutartų 2017 metais pasirašytos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties pakeitimų, numatančių įvairių grandžių pedagogų atlyginimų augimą. Jiems įgyvendinti kitąmet reikėtų papildomai skirti 117,6 mln. eurų.

„Mes iki šiol, nors pradžioje buvo sutarta, kad paskaičiuota ministerijos ekspertų, kad visiems įsipareigojimams bus skirta 117 mln. eurų, dabar pamatėme, kad kitų metų biudžete tam skirta tik 55 mln. eurų“, – posėdyje kalbėjo E. Milešinas.

Sutartį pasirašiusios profsąjungos spalio 31 dieną kviečiamos į posėdį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje aptarti susidariusią situaciją.

Augimas mažesnis, nei norėtų

Savo ruožtu ministras A. Monkevičius pastebėjo, kad biudžeto pakeitimai dar galimi po to, kai Seimas biudžeto projektą grąžins Vyriausybei.

„Dabartiniame projekte yra darbo užmokesčio augimas. Jis nėra toks, kokio aš galbūt kaip ministras norėčiau. Bet esu izoliuotas, negaliu savo parašu biudžeto skirstyti. <...> Tą matydami, mes pateikėme projektą, kuriame mokytojų darbo užmokesčio augimas yra 9 proc., lyginant su praėjusias metais“, – posėdyje kalbėjo ministras. 

A. Monkevičiaus teigimu, ministerija jau susiveržė diržą ir sutaupė 7 mln. eurų ūkio reikmėms, šiuos pinigus, anot ministro, galima paskirti didinti pedagogų atlygį. Anot ministro, reiktų rasti dar 6 mln. eurų.

„Jokių kitų lūkesčių, kitų pažadų aš nedalinau. Tikrai lūkesčių nesukėliau“, – kalbėjo A. Monkevičius.

REKLAMA

Ministras mano, kad darbo užmokestį didinti reikėtų per koeficientus.

Anot M. Adomėno, Seime svarstomas biudžetas – priešrinkiminis, o ministras visiškai neprotestuoja prieš susidariusią situaciją. Seimo narys A. Monkevičiaus teiravosi, ar jis ketina parodyti tvirtą poziciją dėl mažesnių asignavimų pedagogų atlyginimams. 

„Nėra ta situacija tokia labai jau niūri. Taip, ji netenkina, taip, reikia pokyčių, turime idėjų, kaip reikėtų tai keisti. <...> Taip, mes tuos dalykus Vyriausybėje diskutuojame, bet į viešumą eiti ir kritikuoti, kad arba, arba – ne mano stilius“, – atsakė ministras.

Grasinai streikais

Pedagogų profsąjungos ketina streikuoti dėl neįgyvendinto pažado didinti atlyginimus mokytojams. Vyriausybė ir streikuoti grasinanti mokytojų profsąjunga nesutaria, ar teisiškai galioja valdžios pažadas kitąmet kelti pedagogų algas.

Lietuvos švietimo ir mokslo darbuotojų profesinė sąjunga paskaičiavo, kad kitų metų valstybės biudžeto projekte Vyriausybė įgyvendina šių įsipareigojimų tik už 55,5 mln. eurų.

Apkaltinusi Vyriausybę nevykdant savo įsipareigojimų, ši E. Milešino vadovaujama profsąjunga ketina streikuoti lapkričio pabaigoje, jeigu per biudžeto svarstymus Seime neįvyks joks proveržis. Apie galimą streiką neseniai pranešė ir A. Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga.

„Girdžiu kolegas, kurie dabar bando tikslinti [sutartį], bet panašu, kad ministras vienas negali pakeitimų daryti be Vyriausybės pritarimo. Manau, kad skaičių sutartyje niekada ir nereikia, tiesiog reikia sutarti, ar keliame 20 proc. mokytojams atlyginimus, ar ne“, – posėdyje sakė A. Navickas.

Šiemet finansavimas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai yra 1 mlrd. 237 mln. eurų, Vyriausybė siūlo jį kitąmet didinti iki beveik 1 mlrd. 280 mln. eurų.

Tuo metu Vyriausybės atstovai sako, kad suderėti sutarties pakeitimai negalioja, nes jiems turi pritarti Finansų ministerija ir visas Ministrų kabinetas.

Spalio 1 dieną Švietimo ministerija registravo Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo būtų įgaliota pasirašyti atnaujintą kolektyvinę sutartį su naujais įsipareigojimais. Vyriausybėje šis projektas dar nebuvo svarstytas.


Rašyti komentarą...
A
Arunas
2019-10-29 15:05:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Seimo nariams sumazinti atlyginimus po 1000 euru,sumazinti bereikalingu patareju skaiciu,o jei protingesnis uz seimuna pakeisti vietomis..Sumazinti daugiau nei perpus lesas ,skirtas reprezentacijai uzsienio kurortuose,Perziuret masinu parka,valdiskas palikti tik prezidentui,premjerui,uzsienio reikalu ministrui ,saugumo vadui ir kariuomenes vadui. Kiti seimo nariai ir valdzios vyrai,masinas perkasi ir islaiko is savo atlyginimu,kaip ir visi Lietuvos pilieciai.Algos ju dideles.Ir dar daug yra negatyviu pinigu metymo.Va tada ir uzteks ,mokytojams ,policijai ,ugnegesiam,vaikam ,keltiatlyginimus ir moketi ismokas.
Atsakyti
-1

k
kn
2019-10-29 14:43:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mokytojai!!! Streikuokit,bekite is salies..Gal tada sitie vagys susiprotes.....
Atsakyti
-5

G
Grigorij
2019-10-29 15:26:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei 30 metu megaujates, keldami sau adrenalina, vienpusisku karu su "Rusu", net dviem kadencijom (!!!) isrenkat ŠunGrybe, aktyviai renkat lansberginius, tai is kur pinigai mokytojams? Juk ir kariniu islaidu didinimui, NATO bei "Independence" islaikymui, IAES laidojimui, el.tinklu su ES sinchronizacijai (kad nebepirkti priesiskai pigios el.energijos) reikalingi pinigai. O gamyba, RU, NVS rinkos nereikalinos. Juk net Socialine Teisybe jums nerupi - nerenkat V.Andriukaicio ir G.Palucko. Где деньги, Зин? (с) Reikia pinigu, reikia pinigu! (c) Бери шинель, пошли домой! (с) - airijos jusu laukia, jos dar nera pakankamai sulietuvintos - nearti plesiniai! :))) Mokytojai, dazniau prisiminkit apie Sajudzio ir lansberginiu siuksles - meiles luksienes. Dabar per tokias kenciat - uzuojauta. O gal as kazka pramiegojau, gal jos "Lietuvos Tautines Mokyklos Koncepcija" jau igyvendinta, svietimas, lietuvybe jau klesti, "issilaisvinus", atsikracius "okupantines" kalbos? :))) O gal vel "Rusas", Putinas kaltas? LIE-TU-VA, BUK LAIS-VA! Vakarai (NATO) jums pades! (c) :)))

Juokas pro asaras... Reikejo sugebeti per 30 metu taip Lietuvele nuvaryti, kad net mokytojams pinigu nera! O kaip buna, kai sutaupyta gaisrininku saskaita - parode Alytaus nelaime. JAV lyg netaupe, bet kokie misku gaisrai Kalifornijoje! O cia viska apkarpe, pradedant kaimo mokyklom, rajonu ligoninem, lovadienom. RU, pataupydama miskininkams, siemet irgi gavo didziulius misko gaisrus. Tai dabar RU jau planuoja grazinti miskininkus, misku stebejimo tarnybas, technika. Nes RU issitiesia, kyla nuo keliu, nepaisant visu jusu sankciju. Is kur agresyvi driske LR paims pinigu? "Issilaisvinot", blin...
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (29)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų