• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centro vadovams policijos pareigūnų pasirodymas jų patalpose šių metų vasarą buvo netikėtas. Dar labiau pribloškė jų pranešta žinia – centro slaugytojos įtariamos čia gulinčių senjorų apvaginėjimu, jų apgaudinėjimu ir turto iš jų viliojimu.

3

Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centro vadovams policijos pareigūnų pasirodymas jų patalpose šių metų vasarą buvo netikėtas. Dar labiau pribloškė jų pranešta žinia – centro slaugytojos įtariamos čia gulinčių senjorų apvaginėjimu, jų apgaudinėjimu ir turto iš jų viliojimu.

REKLAMA

Ikiteisminį tyrimą pradėję Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo pareigūnai, sulaukę geranoriško šio centro vadovybės bendradarbiavimo, nustatė, kad nusikalstama veika įtariamos dvi 45 metų ir 54 metų slaugytojos ir joms pareiškė įtarimus dėl plėšimo, vagystės, sukčiavimo ir neteisėto mokėjimo priemonės panaudojimo.

Negeri dalykai į viešumą pradėjo lįsti šių metų kovą. Viena šios slaugos įstaigos pacientė kreipėsi į policiją su pareiškimu, kad ji čia buvo net du kartus apvogta. Su savimi keliatūkstantinę pinigų sumą turėjusi 88 metų moteris teigė, kad vieną naktį slaugytoja ją išstūmė iš lovos ir iš rankų išplėšė 2500 eurų. Po kurio laiko situacija pasikartojo.

REKLAMA
REKLAMA

Senolė pasakojo, kad ir vėl naktį ji slaugytojos buvo nustumta į lovos kraštą ir iš jos buvo pagrobta 1500 eurų. Iš pradžių ši istorija atrodė mažai įtikėtina ir, nesurinkus pakankamai įrodymų, byla buvo sustabdyta. Tačiau, kai po kurio laiko tyrėjus pasiekė naujas šios moters, jau palikusios slaugos įstaigą, pareiškimas, kad ją savo namuose apiplėšė socialines paslaugas siūliusios moterys, ankstesnė byla buvo atnaujinta ir įtarimai dėl ligoninėje padaryto plėšimo pareikšti 54 metų ne vienerius metus čia dirbusiai slaugytojai.

REKLAMA

Kita pinigų dingimo istorija susijusi su kita įtariamąja – 45 metų slaugytoja. 72 metų pacientė palatos draugei padavė banko mokėjimo kortelę ir paprašė nupirkti maisto. Tačiau palatos draugei šio prašymo įvykdyti nepavyko, nes sąskaitoje nebuvo nė vieno euro. Kortelės savininkė nustėro - sąskaitoje turėjo būti keletas tūkstančių eurų.

Moteris kreipėsi į policiją. Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad 45 metų slaugytoja, vieną kartą irgi pirkusi ligonei maisto, kortele ėmė naudotis ir be jos žinios. Kai moteris miegodavo, slaugytoja paimdavo jos kortelę ir kartu su Pin kodu perduodavo savo vienai draugei arba draugužiui, kurie, naudodamiesi įvairiais bankomatais Šiauliuose, iš moters sąskaitos grobstė pinigėlius. Iš viso buvo pasisavinta 2570 eurų. Šie slaugytojos pagalbininkai dėl neteisėto disponavimo mokėjimo instrumentu taip pat patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

REKLAMA
REKLAMA

Liepos mėnesį 45 metų slaugytoja buvo priversta palikti darbą, nes paaiškėjo, kad ji nusižengė Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centro vidaus taisyklėms, nes sugebėjo įgyti vienos pacientės pasitikėjimą, užmegzti su ja draugiškai savanaudiškus santykius ir paveldėti jos butą, kas darbuotojams kategoriškai draudžiama.

Nors Kelmės rajone gyvenanti moteris slaugytojos darbo neteko, tačiau įprotį išnaudoti senus pasiligojusius, vienišus, žmones išsaugojo. Ji su savo 56 metų drauge ėmė lankytis pas anksčiau Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centre gulėjusius ar šiaip vienišus senolius, siūlydamos savo globą ir socialinių paslaugų teikimą. Po šių moterų vizitų senoliai pasigesdavo pinigų, nes pokalbių metu būdavo vaišinami kava ar arbata, „paskaninta“ įvairiais medikamentais, kurie aptemdydavo senjorų sąmonę ar jie užmigdavo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai senoliams atsineštinio gėrimo įpiršti nepavykdavo, moterys griebdavosi ir smurto. Nuo jų nukentėjo ta pati 88 metų šiaulietė, kuri kovą slaugoma Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centre, išstumiant iš lovos, buvo apvogta kitų slaugytojų. Pastarosios 45 metų ekskolegė, prisiminusi, kad buvusi pacientė – piniginga, kartu su drauge, prisidengusios socialinių paslaugų siūlymu, užsuko pas šią moterį į namus. Po jų vizito senjorė pasigedo 500 eurų, auksinio laikrodžio ir auksinio žiedo.

REKLAMA

Palangos gatvėje gyvenantis 92 metų senolis po šių „socialinių darbuotojų“ vizito neteko 1000 eurų.

Įgavusi 81-nerių metų aklo senjoro pasitikėjimą, eksslaugė ėmėsi jo finansinių reikalų tvarkymo ir už 7000 eurų pardavė jam priklausantį žemės sklypą, tačiau pinigų nei sklypo savininkui, nei giminaičiams neatidavė.

Minėtus nusikaltimus tiriantys pareigūnai, mano, kad šios moterys, prisistatydamos socialinėmis darbuotojomis ar teikdamos socialinę pagalbą senyvo amžiaus žmonėms, siekiant užvaldyti jų turtą, galėjo įvykdyti ir daugiau analogiškų nusikaltimų. Todėl gyventojų, susidūrusių su jų pinklėmis, pareigūnai prašo paskambinti ar parašyti Šiaulių AVPK Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos vyr. tyrėjams Aidai Bučinskienei (8 700) 62808, elektroninis paštas [email protected] arba Donatui Vaičikauskui (8 700 62814), elektroninis paštas [email protected].

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų