Sulaikytas vilkiką kontrabandinių cigarečių gabenęs rusas

Ketvirtadienio popietę Kybartų kelio poste muitinės pareigūnai sulaikė iš Kaliningrado srities įvažiavusį Rusijos piliečio vairuojamą krovininį vilkiką. Patikrinę mašiną rentgeno kontrolės sistema, jos tento palaikymo lentose muitininkai aptiko baltarusiškų cigarečių kontrabandą.

Automobilio vairuotojas V. K., kartą jau buvo sulaikytas Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnų, kai šie 2017 m. vasarą Vilniaus rajone aptiko nelegalių cigarečių sandėlį, rašoma Lietuvos Respublikos muitinės pranešime spaudai. 

Muitinės pareigūnams vairuotojas deklaravo ketinantis tranzitu per Lietuvą į Rusijos Sankt – Peterburgo sritį vežti 7 tonų metalinių skardinių krovinį. Tačiau mašiną apžiūrėję Kauno teritorinės muitinės pareigūnai atkreipė dėmesį į storesnes nei įprasta automobilio ir jo priekabos tento palaikymo lentas.

Patikrinus „Volvo“ rentgeno kontrolės sistema paaiškėjo, kad minėtose lentose įrengtos slėptuvės, kuriose rasta daugiau nei 4 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „NZ Gold“ ir „Fest“ kontrabandos.

Bendra cigarečių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – beveik 13 tūkst. eurų.

MKT Kauno skyriaus pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kontrabandos, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. V. K. buvo sulaikytas dviem paroms, vakar Kauno miesto apylinkės teismo sprendimu vyriškis suimtas 2 mėnesiams.

Beje, ikiteisminio tyrimo metu jau paaiškėjo, kad vilkiko vairuotojas kartą jau buvo įkliuvęs mūsų pareigūnams dėl nelegalių cigarečių. Tai nutiko 2017 m. liepos 24 d., kai muitinės kriminalistai Vilniaus rajono Vaidotų gyvenvietėje aptiko nelegalių cigarečių sandėlį. Tuomet buvo sulaikyti trys ten cigaretes iš vilkiko krovę asmenys: du Lietuvos ir vienas Rusijos piliečiai.

Dar vienas nelegalių rūkalų sandėlis aptiktas kitą dieną – patikrinus vieno iš sulaikytųjų Lietuvos piliečių nuomotą požeminį garažą. Iš viso pareigūnai tuomet per dvi dienas sulaikė apie 120 tūkst. eurų vertės cigarečių. Didesnė jų dalis buvo slėpta į Rusijos Kaliningrado sritį vežtose makaronų dėžėse.

 


Rašyti komentarą...
V
Va
2019-01-19 13:09:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nelegalios cigaretės nesibaigs tol ,kol nebus vykdoma teisinga tarp kaimynų prekių politika.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų