Sugyventinio žudikė griežtos bausmės išvengė: teismas pasigailėjo

Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs nuteistos už nužudymą moters skundą, kuriuo ji prašė paskirti švelnesnę bausmę, konstatavo, kad žudikei paskirta per griežta bausmė.

Moteris už tai, kad konflikto metu, būdama apsvaigusi nuo alkoholio, nužudė sugyventinį, buvo nubausta 9 (devynerių) metų laisvės atėmimo bausme, ją atliekant pataisos namuose. Lietuvos apeliacinis teismas, tenkindamas nuteistosios skundą, skyrė jai 7 metų laisvės atėmimo bausmę.

„Nors H. B. pripažinta kalta padariusi labai sunkų tyčinį nusikaltimą, t. y. panaudojusi peilį atėmė kito žmogaus gyvybę, tačiau atsižvelgta į tai, kad nustatytos dvi nuteistosios atsakomybę lengvinančios aplinkybės – ji prisipažino padariusi nusikaltimą ir nuoširdžiai gailisi bei atlygino dalį turtinės žalos. Įvertinta, kad nužudytasis pats prieš įvykį savo veiksmais provokavo konfliktą, lėmusį neapgalvotą ir alkoholio paveiktą vienkartinį H. B. smurtinį veiksmą. H. B. galiojančių administracinių nuobaudų neturėjo, dirbo pavienius darbus ir taip stengėsi gauti pajamų pragyvenimui. Teismas daro išvadą, kad bausmės tikslai bus pasiekti, teisingumo ir proporcingumo principai įgyvendinti, sušvelninus nuteistajai paskirtą bausmę“, – teigia teisėjų kolegija.

Skiriant bausmę, įvertinta ir tai, kad nuteistoji ir nužudytasis ilgą laiką gyveno kartu (tik prieš įvykį buvo neseniai išsiskyrę), konfliktų metu sugyventinis ne kartą smurtavo, o piktnaudžiavimas alkoholiu lėmė, kad įvykio dieną kilusiam konfliktui spręsti buvo pasirinktas neadekvatus susidariusiai situacijai būdas – dūris peiliu.

Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų