Šią savaitę kadenciją baigiantiems Seimo nariams už darbą aštuoni iš dešimties studentų parašytų 5 balus ir mažiau, rodo lapkričio pirmąją savaitę Lietuvos studentų atstovybių sąjungos atlikta internetinė apklausa, kurioje dalyvavo 3046 studentai iš įvairių Lietuvos aukštųjų mokyklų.
Respondentai prašyti įvertinti 2004 – 2008 m. kadencijos Seimo darbą dešimties balų vertinimo sistemoje.
Didžioji dalis studentų (21,5 proc.) praėjusios kadencijos seimūnų darbą būtų linkę vertinti 5 balais iš dešimties, dar 19,2 procento apklaustųjų rašytų 4 balus, 16,6 procento – trejetuką, beveik dešimt procentų (9,4) – dvejetą, o 11,9 proc. – tik vieną balą. Aštuntuko ir aukštesnių balų LR Seimo nariams už darbą nepašykštėtų vos 1,9 proc. apklausoje dalyvavusių studentų.
„Tiesą sakant, šie rezultatai nebuvo staigmena. Juk šios kadencijos Seimas tikrai spėjo pademonstruoti gebėjimus atidėlioti reikiamų ir svarbių sprendimų priėmimą. Galėtume vardinti daugybę veiksmų, kurie, deja, per pastaruosius ketverius metus tik pagilino aukštojo mokslo sistemos krizę. Šiandien galėtume aiškiai įvardinti, jog esminei aukštojo mokslo sistemos pertvarkai politinės valios neužteko, arba ją “prigesino” siauri interesai”, - sako LSAS prezidentė Indrė Vareikytė.
Anot LSAS vadovės, vangų ir neapdairų darbą tik patvirtina ir tai, kad per šiuos metus sulaukta daugybė akademinės ir švietimo bendruomenės protesto akcijų, masinių studentų mitingų.
„Taip pat lieka ir daugybė uždelstų sprendimų, kurie kasdien provokuoja akademinės bendruomenės įtampą. Niekaip neapsispręsta dėl „gerai besimokančio” sąvokos, dėl neapgalvotų sprendimų kasdien studentai klausia, kaip atgauti neteisėtai iš jų surinktas studijų įmokas. O liūdniausia, kad būtinus sprendimus dėl studijų kokybės bei akademinio proceso sąlygų gerinimo vėl bandoma nukreipti į diskusijas, kaip pokyčius pradėti nuo studentų apmokestinimo” , - piktinasi I.Vareikytė.