Studentai gali lengviau atsikvėpti: universitetai pristatė, kaip ruoš pedagogus

Auštojo mokslo pertvarka įgavo kūną – galiausiai paaiškėjo, kaip ir kur bus rengiami pedagogai. Šiuo metu Vilniaus universitetas būsimiems pedagogams siūlo dvi bakalauro studijų programas, o Šiaulių universitetas – šešias.

155

Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) duomenimis, Vilniuje pedagogų rengimo centru tampa Vilniaus universitetas (VU), turintis daugiausia akademinio potencialo. Kaune Vytauto Didžiojo universitete bus formuojamas antras mokytojų rengimo centras, prie kurio jungiamas Lietuvos edukologijos universitetas. Trečiasis centras, turintis specialiosios pedagogikos įdirbį, veiks Šiauliuose.

Siūlo dvi studijų programas

Šiuo metu studentai, norintys tapti pedagogais, VU gali rinktis iš lygiagrečiųjų studijų, profesinių studijų, gretutinių studijų ir alternatyvių būdų.

Kol kas VU parengtos ir nuo 2018 m. pradedamos vykdyti dvi pedagogų ugdymo programos – vaikystės pedagogika su ikimokyklinio ir pradinio ugdymo specializacijomis bei gamtamokslinis ugdymas su chemijos, fizikos arba biologijos dalykinėmis specializacijomis.

Tačiau ilgainiui planuojama rengti ir daugiau pedagogų ugdymo programų. Tai – matematinio ir informatinio ugdymo programa, humanitarinis ugdymas, socialinis ugdymas, muzikos ir scenos menų ugdymo programa, dailės ir technologijų ugdymo programa. VU pastebi, kad šiuo metu labiausiai trūksta būtent matematikos mokytojų.

(155 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Studentų gyvenimas bendrabučiuose įvairiose pasaulio šalyse

Vilniaus universiteto skaičiavimu, pedagogų rengimas per trejų metus kainuos 5,7 mln. eurų.

Pasak VU prorektoriaus docento Valdo Jaskūno, visų programų dalykai grįsti į vaiką orientuotų ugdymo metodikų diegimu, skaitmeninio raštingumo ir informatinio mąstymo ugdymu, įvairių ugdymo aplinkų kūrimu ir panaudojimu.

„Mes labai daug investuojame į bendruomeniškumą universitete. Atsirado tokie dalykai kaip integracijos savaitė, atsirado bendradarbiavimas su alumnų programa. Mūsų visuomenėje yra socialinio kapitalo stoka, nepasitikėjimas vieni kitais, tai Vilniaus universitetas su tuo dirba“, - sakė VU rektorius profesorius Artūras Žukauskas.

REKLAMA

Ruoš specialiuosius pedagogus

Tuo tarpu Šiaulių universitete studentai galės rinktis iš lygiagrečiojo ir nuosekliojo studijų modelių. Universitetas nuo 2018 m. siūlys šešias studijų programas bakalaurams. Tai – specialioji pedagogika ir logopedija, pradinio ugdymo pedagogika ir ikimokyklinis ugdymas, integruotų gamtos mokslų pedagogika, socialinė pedagogika, muzikos pedagogika, kūno kultūros ir sporto pedagogika.

(154 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kaunietė atvėrė bendrabučio duris. Štai, kaip gyvena studentai

„Trijų pedagogų centrų kūrimas – ambicija, kurią turime turėti. Persisuka visas aukštojo mokslo pasaulis, sutelkiant pajėgumus iš įvairių aukštųjų mokyklų į tuos centrus. Tai tas procesas vyks 2-4 metus, tai mes kalbame apie viziją ir žingsnius, kuriuos jau žengėme šiemet“, - komitete apie aukštojo mokslo reformą kalbėjo švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų