Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) nenustatė, kad parlamentaro konservatoriaus Manto Adomėno įkurtas Demokratinės politikos institutas, laimėjęs pustrečio milijono vertės Švietimo ir mokslo ministerijos konkursą, pažeidė įstatymus. Tačiau konstatuota, kad, tuo pat metu būdamas Seimo nariu ir instituto valdybos nariu, M. Adomėnas galėjęs supainioti interesus.

Tuo metu kai kurios opozicinės partijos ragina M. Adomėną atsistatydinti, praneša LTV naujienų tarnyba.

Demokratinės politikos institutas už pustrečio milijono litų turėtų vertinti šalies aukštąsias mokyklas. Tokio konkurso teisėtumu suabejoję kai kurie parlamentarai kreipėsi į teisėsaugą.

Specialiųjų tyrimų tarnybos išvadose teigiama, kad negauta duomenų apie galbūt padarytą korupcinį nusikaltimą, ir ikiteisminis tyrimas nebus pradėtas. Tačiau pabrėžiama, kad M. Adomėnas, jau būdamas Seimo nariu, buvo ir instituto valdybos narys. Kaip tik tuo metu institutas ir laimėjo konkursą. STT dėl galimo interesų pažeidimo informavo Seimo Pirmininkę.

STT teigia, kad interesus galėjęs supainioti ir buvęs M. Adomėno patarėjas Liutauras Kazlavickas. Jis tuo pat metu buvo ir instituto valdybos narys bei dalyvavo rengiant nacionalinės studijų programos projektą.

Dėl M. Adomėno veiklos į teisėsaugą kreipęsis parlamentaras Valentinas Mazuronis sako, kad pinigų skyrimas – klasikinis politinės korupcijos pavyzdys.

REKLAMA

„Iš visos tos istorijos aš manau, kad ponas Adomėnas tikrai neturėtų būti Seimo nariu. Po tokių istorijų ir po jo dirbimo arba užėmimo pozicijų, kurių negali užimti Seimo narys, pats garbingiausias žingsnis ponui Adomėnui būtų atsistatydinimas iš Seimo nario pareigų", – mano „tvarkietis" V. Mazuronis.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra teigusi, kad abejoja aukštųjų mokyklų reitingavimo būtinybe ir tokia konkurso kaina.

Apie tai žiūrėkite LNK žinių videoreportaže


Rašyti komentarą...
a
adomens
2010-08-04 19:35:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
nu nu pasitrauksiu nuo lovio, pasvajokit...
Atsakyti
0

t
tikras lietuvis
2010-08-04 19:42:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Netyrė, bet nustatė.
Jumoristai.
Atsakyti
0

T
Tik tvarkiečiams ir kalbėt
2010-08-05 08:36:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
gal savo Komskiu pasirūpintumėt?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų