STT atsisakė pradėti tyrimą dėl buvusio Vilniaus šilumos tinklų vadovo

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) nusprendė netirti buvusio Vilniaus šilumos tinklų (VŠT) vadovo Arūno Keserausko veiksmų, dėl kurių, Vilniaus savivaldybės teigimu, miestui galėjo būti padaryta beveik 3 mln. eurų žala.

STT atstovas spaudai Ruslanas Golubovas BNS patvirtino, kad sprendimas nepradėti tyrimo po Vilniaus savivaldybės skundo priimtas prieš dvi savaites, tačiau tai savivaldybei neužkerta kelio išsiieškoti iš A.Keserausko galimą žalą.

„Atlikę pareiškimo patikslinimą, nenustatėme A.Keserausko nusikalstamos veikos požymių. Pasiūlėme kreiptis dėl žalos atlyginimo, jei ji yra, civiline tvarka“, - BNS nurodė R.Golubovas. Jis pažymėjo, jog dėl dalies savivaldybės pareiškime nurodytų aplinkybių, t.y. VŠT skirtos 2 mln. eurų paramos dabar jau bankrutavusiai savivaldybės skrydžių bendrovei „Air Lituanica“, tyrimą atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas BNS sakė, jog įvertinti galimybes išsiieškoti patirtą žalą pavesta VŠT valdybai. „Tikrai tokių planų neatsisakėme, nes manome, kad tas patirtas didelis nuostolis. Dėl paties A.Keserausko veiksmų iš baudžiamosios teisės pusės tikrai nėra viskas pabaigta, nes FNTT atlieka tyrimą - tai yra didžioji pinigų dalis, kurių išleidimo teisėtumą mes kvestionuojame. Vilniaus šilumos tinklų valdybos paprašyta įvertinti dėl žalos išieškojimo civiline tvarka, nes kai kuriais atvejais sumos yra palyginus smulkios, bet išlaidos niekaip nesusijusios su įmonės veikla“, - BNS sakė jis.

REKLAMA

Naujosios kadencijos savivaldybė, atlikusi VŠT išlaidų analizę, nustatė įvairių abejotinų išlaidų: be įvairių brangių pirkinių reprezentacijai, buvo sudaromos įvairios paramos sutartys su sporto klubais, kitomis įstaigomis, teniso aikštelių nuomos, viešinimo ir reklamos sutartys, taip pat suteiktos 6 paskolos bendrovei „Air Lituanica“, kurių bendra vertė - beveik 2 mln. eurų. Anot savivaldybės, paskolos suteiktos kuomet bendrovė jau turėjo didelių finansinių problemų.


Rašyti komentarą...
J
Jei
2015-12-26 11:10:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei valdininkas sukombinavo 3milijonus ,tai kaipgi bus teisiamas ...? Tas ponas turi kuo ir kam patepti , vėl dirbs vadovaujantį darbą ,nebent vėl koks runkelis savu teismu ims teisti kaip buvo Kaune...?
Atsakyti
0

E
Evelina
2015-12-26 14:30:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
taip negalima tam pona dievas nubaus
Atsakyti
0

c
cansu dere
2015-12-26 14:28:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
aš manau kad galėtumet ikelti Cansu Dere atsiusta foto šiandien
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų