Statutiniai pareigūnai seimūnams: užteks „spjaudyti“ į Lietuvos žmonių saugumą

 Anot statutinius pareigūnus vienijančių profesinių sąjungų atstovų, Vidaus tarnybos statuto svarstymo atidėliojimas – akivaizdi nesibaigiančių politinių žaidimų karuselė. Teisėsaugos modernizacijai būtinas įstatymas nukeltas į ketvirtadienio Seimo darbotvarkę.

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovo Vladimir Banel teigimu, politikų aistros dėl Statuto praėjusią savaitę Seime aiškiai parodė, kurie šalies politikai yra už modernią, stiprią teisėsaugą ir visuomenės saugumą, o kurie pasisako prieš.

„Priežastys gali būti įvairios, tačiau ne tai svarbiausia. Vidaus tarnybos statutas svarbus tiek pareigūnams, tiek visuomenei, tiems patiems Seimo nariams. Ar bent vienas Lietuvos pilietis norėtų, kad, ištikus bėdai, į iškvietimą atvyktų pavargęs per du darbus dirbantis ugniagesys, praėjusį penktadienį gesinęs tris angarus? Nemotyvuotas, nemandagus policininkas, kuris nesirengia rizikuoti savo gyvybe dėl jūsų saugumo, nes jo atlygis to nevertas? Pasienietis, kuris, iškilus grėsmei Lietuvos saugumui, užsimerktų prieš daromus nusikaltimus? Esu įsitikinęs, kad nei vienas šito nenorėtų“, - sako V. Banel.

REKLAMA

Anot pareigūnų, kai kurie šalies politikai klaidingai įsivaizduoja, kad Statutas yra reikalingas tik pareigūnų bendruomenei. „Statutas viso labo tėra priemonė sukurti modernią teisėsaugą, kuri būti pajėgi užtikrinti visuomenės saugumą. Man labai keista, kad valdančiosiose partijose apstu žmonių, kuriems nusispjauti į Lietuvos žmonių saugumą”, - aiškina NPPSS vadovas.

Statutinius pareigūnus atstovaujančios profesinės sąjungos reikalauja Vidaus tarnybos statuto priėmimo ir pilno jo nuostatų įgyvendinimo nuo 2016 m. pradžios. Tam valstybės biudžete reikės atrasti ne mažiau nei 31 mln. eurų. Anot pareigūnų, teisėsaugos finansavimas nėra pinigų švaistymas, kaip kai kam atrodo, o investicija. Stipri teisėsauga yra pajėgi kovoti su nusikalstamu pasauliu, valstybei tai reiškia mažesnę šešėlinę ekonomiką, vadinasi, ir didesnes biudžeto pajamas, papildomas lėšas kitoms sritims – sveikatos priežiūrai, švietimui, socialinėms paslaugoms.

NPPSS primena, kad minimalus atlyginimas Lietuvoje nuo liepos mėn. bus 325 eurų. Tuo tarpu vidutinis pradedančio policijos pareigūno darbo užmokestis siekia vos 370 eurų per mėnesį atskaičius mokesčius, o tai yra du su puse karto mažiau nei kaimyninėje Estijoje. Švedijos, Suomijos, Danijos pareigūnams už tarnybą atlyginama daugiau nei septynis kartus didesniu atlygiu – 2680 eurų atskaičius mokesčius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų