REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Štai kaip Aušrinės Armonaitės ministerijoje vyksta konkursai: laimėjo ne tas – naikinam pareigybę?

Papildyta Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pozicija

Laivės partija pastaruoju metu bando nusikrapštyti „jaunųjų bebrų“ etiketę, bet pagal tai, kaip vyksta konkursai į laisvas pareigybes Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje, tai gali ir nepavykti. Šiuo metu Turto banke dirbantis Jonas Juodka pasidalijo istorija, kaip laimėjo konkursą į pareigas Aušrinės Armonaitės vadovaujamoje ministerijoje, tačiau po mėnesio gavo raštą, jog pareigybė naikinama.

Laivės partija pastaruoju metu bando nusikrapštyti „jaunųjų bebrų“ etiketę, bet pagal tai, kaip vyksta konkursai į laisvas pareigybes Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje, tai gali ir nepavykti. Šiuo metu Turto banke dirbantis Jonas Juodka pasidalijo istorija, kaip laimėjo konkursą į pareigas Aušrinės Armonaitės vadovaujamoje ministerijoje, tačiau po mėnesio gavo raštą, jog pareigybė naikinama.

REKLAMA

Konkursas į Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Ekonomikos plėtros departamento Strateginių prekių politikos skyriaus patarėjo pareigas vyko 2021 m. spalio 5 d.

J. Juodka konkursą laimėjo, Valstybės tarnybos departamentas visus dokumentus perdavė Ekonomikos ir inovacijų ministerijai. Bet 2021 m. lapkričio 3 d. ministrė A. Armonaitė pasirašė įsakymą, pagal kurį patarėjo pareigybė naikinama.

2021 m. lapkričio 10 d. J. Juodka pasakoja gavęs ministrės raštą, kad į darbą niekas jo nepriims, nes nebėra kur. 

REKLAMA
REKLAMA

„Kas įdomiausia, kad paskui buvo iš naujo paskelbtas konkursas į tą poziciją, tik pakeistas ir aš jau jame negalėjau dalyvauti, nes jie ieškojo vien tik teisinį išsilavinimą turinčio asmens“, – pasakoja J. Juodka. 

REKLAMA

Valstybės tarnybos departamentas konkursą į Ekonomikos plėtros departamento Strateginių prekių politikos skyriaus vyriausiojo patarėjo pareigas ministerija skelbė 2022 m. sausio 17 d., kandidatams būtinai reikėjo teisinio išsilavinimo.

Šiuo metu ministerijos struktūroje galima matyti, jog minėtame skyriuje irgi dirba patarėjas. Tai tokia pat pozicija, į kurią pretendavo J. Juodka.   

„Tariausi dėl galimybės ieškoti teisybės su teisininkais. Kalbėjausi su keliais advokatais. Jie teigė, kad tai įmanoma, bet reikia suprasti, jog šis reikalas susijęs su valdžia, todėl didžiosios advokatų kontoros nenori lįsti, o mažieji advokatai kalbėjo, kad galimybės penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Supratau, kad bylinėjimosi procesas gali būti ilgas ir kad galimybės įrodyti tiesą yra nedidelės“, – pasakojo vyras, priklausantis mažytei Lietuvos žaliųjų partijai. 

REKLAMA
REKLAMA

J. Juodka sako pamanęs, kad šiuo konkrečiu atveju laimėjo ne tas asmuo, kuris turėjo, todėl politiniu lygmeniu nuspręsta pareigybę panaikinti. Įspūdis sustiprėjo ir dėl to, kad niekaip nesulaukdamas kvietimo užimti laimėtas pareigas vyras skambino įvairiems Ekonomikos ir inovacijų ministerijos tarnautojams, kurie beveik nevyniodami į vatą pasakė, kad tai yra politinis sprendimas. 

„Aš buvau nustebęs, kai man pasakė, kad čia politiniame lygmenyje priima sprendimus. Aš sakau, ką jūs turit omenyje, kad politiniame lygmenyje, taigi konkursas yra įvykęs. Jie sako, mes daugiau negalime komentuoti, jūs gausite atsakymą raštu“, – situaciją pamena J. Juodka. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ministerija: pareigybių sąrašas nuolat keičiamas

Ekonomikos ir inovacijų ministerija paaiškino, kad konkursą į minimas skyriaus patarėjo pareigas paskelbė 2021 m. liepos mėnesį, konkursas truko apie tris mėnesius, bet lapkričio mėnesį ministerija, įvertinusi realų darbuotojų poreikį, keitė ministerijos skyrių struktūrą ir minėta pareigybė skyriuje buvo panaikinta.

„Norime pabrėžti, kad ministerijoje darbuotojų pareigybių sąrašas nuolat keičiamas ir atnaujinamas pagal realų poreikį“, – teigiama ministerijos atsiųstame atsakyme.  

REKLAMA

Pasak Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, panaikinta pareigybė niekada nebuvo atkurta – tiesiog skyriuje dirbęs vyriausiasis specialistas buvo paaukštintas į patarėjus už savo labai gerai įvertintą darbą. Kitaip tariant, ministerija panaikino pareigybę, į kurią konkursą laimėjo J. Juodka, o paskui paaukštino jau skyriuje dirbusį darbuotoją iki tokios pačios pozicijos, kuri prieš tai panaikinta. 

„Naujas konkursas į šias pareigas vėliau nebuvo skelbtas, nes jos jau buvo panaikintos“, – teigia ministerija.

REKLAMA

Internete vis dar galima rasti konkurso į Ekonomikos plėtros departamento Strateginių prekių politikos skyriaus vyriausiojo patarėjo pareigas google kopiją jau po patarėjo pareigybės panaikinimo. Ministerija teigia, kad šiuo konkrečiu atveju ieškojo teisininko ir tai yra visiškai kita pareigybė. 

A. Armonaitė pastaruoju metu turėjo aiškintis dėl ekonomikos ir inovacijų viceministro Vinco Jurgučio, kurio žmona Agnė Belickaitė buvo įsidarbinusi „Lietuvos geležinkelių“ korporatyvinių reikalų direktore. Kadangi „Lietuvos geležinkelius“ kuruoja Susisiekimo ministerija, o jai vadovauja Laisvės partijos deleguotas ministras Marius Skuodis, visuomenei susidarė įspūdis, kad Laisvės partija prastūminėja savus į gerai apmokamas pozicijas. Kilus nepasitenkinimui V. Jurgutis ir A. Belickaitė pasitraukė iš pareigų. 

Taip pat paaiškėjo, kad ekonomikos ir inovacijų viceministrė Eglė Maskevičiūtė bei susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė yra pusseserės, o A. Armonaitė buvo klasės draugė tiek su iš „Lietuvos geležinkelių“ atsistatydinusia A. Belickaite, tiek su susisiekimo viceministre A. Vaiciukevičiūte – visos trys moterys 2008 m. yra baigusios Mykolo Biržiškos gimnaziją. 

čia ne bebrai,čia nutrijos!
Vyt lauk šia narkomaninę padlą. Dievas nedavė nei proto, nei vaikų.
Armonaute yra tik viena susireiksminusi marionete, jus gal biski giliau pasikniskit, dar ne tokios korupcijos atkasit
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų