Štai kaip atrodė Amerika, kol tarša nebuvo apribota

Barako Obamos administracija kovodama su klimato kaita siekė sumažinti išmetamų dujų kiekį ir sukūrė švarios energijos planą, deja, Donaldo Trumpo administracija planuoja jį numarinti. Tokią naujieną pranešė JAV Aplinkos apsaugos agentūros (EPA) administratorius Scottas Pruittas.

13

Švarios energijos planas buvo skirtas tam, kad greičiau būtų pasiekti Paryžiaus klimato susitarime nustatyti tikslai, sumažintas išmetamų teršalų kiekis.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Štai kaip atrodė Amerika, kol nebuvo reguliuojama tarša

S.Pruittas daug laiko praleido susitikdamas su vadovais ir lobistais, kurie vadovauja bendrovėms ir pramonės šakoms, kurias reglamentuoja EPA. Daugelis S.Pruitto pranešimų taip pat rodo, kad pagrindinis jo tikslas yra sušvelninti aplinkos apsaugą ir reguliavimą.

Vadovaujant S. Pruittui EPA jau pakeitė draudimą naudoti pesticidus, galinčius pakenkti vaikų smegenims, ir nusprendė panaikinti švaraus vandens įstatymą, kuris užtikrindavo, kad pramonės įmonės nepils teršalų į upes ir dirvožemį.

Siekiama ankstesnės tvarkos

Pranešama, kad agentūra taip pat pradėjo abejoti klimato mokslo išvadomis, ir ėmė siekti ankstesnių duomenų atkūrimo, kuriais ir būtų remiamasi. Kai kurie iš šių veiksmų buvo užginčyti teisme, tačiau kiti jau yra taikomi.

Jei S.Pruittas sugebės grąžinti nemažą ankstesnės tvarkos dalį, skirtą oro ir vandens kokybei apsaugoti, JAV grįš į valstybę, kurioje buvo prieš tai, kai šie dalykai nebuvo reguliuojami.

EPA buvo įkurta 1970 m. ir netrukus pradėjo fotografijų projektą „Documerica“, buvo surinkta daugiau nei 81 tūkst. nuotraukų, iš kurių matyti, kaip JAV atrodė nuo 1971 m. iki 1977 m. Nacionaliniai archyvai suskaitmenino apie 15 tūkst. šių nuotraukų.

Štai galerija, kurioje galite pamatyti daugelį nuotraukų, kuriose įamžinta, kaip JAV atrodė be oro ir vandens apsaugos, egzistuojančios šiandien.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų