Nuo kitų metų sportininkams, turintiems ir darbdavį, ir gaunantiems pajamas pagal sportininko veiklos sutartį, reikės mokėti viso dydžio socialinio draudimo įmokas, tai yra 40 proc.

Ateinančiais metais socialinio draudimo įmokų tarifai didžiajai daliai apdraustųjų nesikeis. Tačiau, kaip atkreipia dėmesį Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM), baigiasi pereinamasis laikotarpis, kai įmokos buvo sumažintos nuo 2009 metų į socialinio draudimo sistemą įtrauktoms naujoms asmenų grupėms. Viena tokių asmenų grupių – sportininkai.

Todėl nuo 2011 m. sportininkai, dirbantys pagal darbo sutartį ir gaunantys pajamas pagal sportinės veiklos sutartis iš vieno ir to paties darbdavio, mokės nuo pastarųjų viso dydžio valstybinio socialinio draudimo įmokas. Jų įmokų tarifai keitėsi taip: 2009 m. (pereinamasis laikotarpis) – 17 proc., 2010 m. (pereinamasis laikotarpis) – 25 proc., 2011 m. (jau pasibaigęs pereinamasis laikotarpis) – 40 proc. (iš kurių 31 proc. moka draudėjas (dėl skirtingo nelaimingų atsitikimų darbe socialinio draudimo įmokos dydžio faktinis draudėjo tarifas gali būti 30,98 arba 31,18 ar 31,7) ir 9 proc. apdraustasis, šiuo atveju sportininkas).

Sportininkams, kurie gauna pajamas, bet neturi darbdavio, pasikeitimų nenumatyta.

Tuo tarpu sportininkams, kurie gauna pajamas iš sportinės veiklos ir tuo pat metu neturi darbdavio (neturi darbo sutartinių santykių arba turi jų su kitu darbdaviu) – galioja tokia pati draudimo įmokų mokėjimo tvarka kaip ir anksčiau. Tokie asmenys įmokas mokės tik nuo pusės gautų pajamų – 37,5 proc. (iš kurių 28,5 proc. moka draudėjas ir 9 proc. apdraustasis, šiuo atveju sportininkas).


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų