Specialistai ramina dėl Covid-19 vakcinos šalutinio poveikio: išsigąsti ir bijoti nereikia

Įsibėgėjant vakcinavimui nuo Covid-19, vis dažniau pasipila skundai dėl skiepų šalutinio poveikio.

Kiek pagrįsti nuogąstavimai bei abejonės, ar verta skiepytis, kalbame su Vaistų kontrolės tarnybos patarėja Rugile Pilviniene.

Laba diena, praėjusią savaitę išgirdome skaičius, kiek žmonių kreipėsi į jūsų tarnybą dėl gautų šalutinių poveikių po skiepo. Kokia situacija dabar, galbūt daugėja skundų? 

Norėčiau pastebėti, kad tai nėra skundai. Tai yra formalus, visose šalyse įprastas būdas pranešti apie žmonių patiriamas nepageidaujamas reakcijas po bet kokių vaistinių preparatų vartojimo.

Pranešdami apie patirtas, įtariamas, nepageidaujamas reakcijas, tiek gyventojai, kurie buvo skiepyti vakcina, tiek specialistai, kurie skiepijo vakcina arba kurių pacientai buvo skiepyti, praneša apie tas įtariamas nepageidaujamas reakcijas.

Šiuo atveju patys pirmieji pacientai buvo gydytojai, slaugytojos, kitų medicinos įstaigų darbuotojai. Jie labai aktyviai pranešinėjo apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas. Šiuo metu pranešimų srautas vis dar yra nenuslopęs. Ir mes tikimės, kad tada, kai bus pradėta vakcinuoti kitos prioritetinės grupės, mes taip pat tų pranešimų gausime.

Koks iš tiesų yra mastas šalutinių poveikių? Galbūt tai nėra toks neklatas dalykas? 

Iš tiesų vakcina nėra nekaltas dalykas. Vakcina, kaip vaistas, yra medžiaga, kuri sugeba organizmą priversti reaguoti į kažkadą ateityje pateksiantį sukėlėją – ar tai būtų virusas, ar tai bakterija. Ir tai iš tiesų pats iš savęs toks produktas, vaistinis preparatas tikrai labai rimtai paveikia organizmą. Bet išsigąsti ir bijoti nereikia. 

Jeigu organizmas reaguoja į svetimo baltymo įvedimą į organizmą, skatindamas priešintis gaminti antikūnus, reaguoti, tai iš tiesų, vakcinuojant žmones, to ir siekiama, kad būtų įgytas imunitetas ir žmogus, susidūręs su sukėlėju, sugebėtų jį įveikti.

Visą pokalbį žiūrėkite video reportaže, kurį rasite straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
A
AiAi
2021-02-08 23:07:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ne vakcina, jei tokie sunkūs šalutiniai poveikiai. Tai nuodas. Tikra vakcina pagaminama per 10 metų. O čia nėra jokių medicininių tyrimų dėl ilgalaikio poveikio, šalutiniai reškiniai luošina žmones. Po pirmos dozės reikės dar daug dozių, nes savarankiškai pati imuninė sistema nebegalės gintis nuo virusų. Žmogus taps priklausomas nuo vaistų. Vykdomas žmonijos naikinimas. Tai aiškiai rašoma Klauso Švabo knygoje.
Atsakyti
-6

A
As
2021-02-09 21:00:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir virusas 97% sergančiųjų yra nepavojingas,kodėl dėl to nenuraminus visuomenės, o ne kišt ta vakcina žmonių grupėms kurioms jos nereikia...
Atsakyti
-3

O
O
2021-02-09 21:35:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai kur tie specialistai, kad gamintojų rekomendacijas "pataiso". Turėkite sąžinės ekspertai, jei gamintojas pasakė, jūs nei gaminot, nei spėjot ištirt tą vakciną. Mokslininkai pasakė, kad tik 2023 metais pateiks išsamias išvadas apie dabartines vakcinas.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų