Specialistai įspėja: pirotechnika – gražu, bet labai pavojinga

Iki Naujųjų – tik dvi savaitės, tad įsibėgėja ir prekyba fejerverkais. Pasirodo, lietuviai pirotechnikai negaili ir šimtų eurų. Tačiau grožis kasmet pareikalauja ir aukų, į medikų rankas nuolat pakliūva fejerverkų sužaloti vaikai bei suaugę.

Populiariausi 15-30 eurų kainuojantys fejerverkai, tačiau kalbinti pirkėjai pasiryžę į dangų paleisti ir kur kas didesnes sumas.

tv3.lt primena, kad specialistai griežtai draudžia naudoti savadarbę pirotechniką. Pirkti ją būtina tik licencijuotose parduotuvėse, atidžiai apžiūrėti, ar nepažeista pakuotė, ar yra instrukcija, ar nepasibaigęs galiojimo laikas.

Vien uostamiestyje šiemet prekiauti pirotechnika išduota 60 leidimų. Ugniagesiai žada tikrinti, ar prekiautojai laikosi griežtų reikalavimų, tačiau pirkėjų neapsaugos niekas. Nuo fejerverko būtina atsitraukti bent 30 metrų. Draudžiama šaudyti apsvaigusiems ar vaikams. Iki 14 metų vaikai nenusipirks jokių, net menkiausių pirotechnikos gaminių: ir šaltosios ugnelės vaikų rankose gali nudeginti.

REKLAMA

Įsigytus fejerverkus laikyti reikėtų vėsiai ir sausai. Ugniagesiai prašo prieš Naujuosius ištuštinti balkonus: labai dažnai į juos įskridusios petardos sukelia gaisrus. Uostamiesčio ligoninėse šį sezoną tvarstyti nukentėjusių nuo pirotechnikos dar neteko, tačiau prieš metus vaikų ligoninėje gydyti keli vaikai, tuomet devynmečio rankoje sprogo petarda, teko amputuoti dalį piršto, gydytas ir veidą nudegęs dvylikametis, taip pat ranką susižalojęs septyniolikmetis. Plačiau – TV3 vaizdo reportaže:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų