Užblokuoti mobilųjį ryšį kalėjimuose, registruoti telefonų sąskaitų pildymo kortelių pirkėjus ar informacijos tarnyboms uždrausti teikti asmens duomenis? Kol pareigūnai svarsto, kaip kovoti su telefoniniais sukčiais, jie toliau kraunasi turtus.

Nors pataisos namuose įrengti mobiliojo ryšio blokavimo įrenginiai, kaliniai toliau naudojasi telefonais.

Nuo 3000 iki 4000 litų. Tiek per dieną gali išvilioti kaliniai, telefonais riečiantys graudžias istorijas lengvatikiams.

Jų pasakojimais patikėję žmonės sukrapšto net paskutines santaupas.

Juodai dienai kauptus pinigus jie lengva ranka atiduoda norėdami išgelbėti savo artimuosius nuo bylų ir teismų, o pastaruoju metu – iš baimės atsidurti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) akiratyje.

FNTT pareigūnais apsimetusiems sukčiams tvarkyti savo sąskaitas patiki net politikai.

Teisėsaugos pareigūnai per porą savaičių surado iš Seimo narės Marijos Aušrinės Pavilionienės pinigus išviliojusį sukčių. Šiuo nusikaltimu įtariamas 27 metų kalinys iš Alytaus pataisos namų buvo išvežtas į Vilnių.

Sostinės 3-iojo apylinkės teismo teisėjas Olegas Šibkovas užvakar jį leido suimti 3 mėnesiams.

Įtariamojo kameroje kratą atlikę pareigūnai tarp erotinio žurnalo puslapių aptiko tekstą, kurį kalinys perskaitė Seimo narei.

REKLAMA

FNTT pareigūnu prisistatęs nusikaltėlis iš 68 metų politikės išviliojo 21 tūkstantį litų.

Kad buvo apgauta, M.A.Pavi- lionienė suprato tik po kelių dienų, kai nuėjo pas FNTT pareigūną, kurio vardu buvo prisistatęs sukčius.

Kriminalistai nustatė ir žmogų, kuris M.A.Pavilionienės pinigus pervedė į kitas sąskaitas.

Iš anksto parašytus tekstus žurnaluose slepia daugelis telefoniniais sukčiais tapusių kalinių.

Kad balsas skambėtų įtaigiai, jie ilgai repetuoja ir žmones tariamai sužalojusių asmenų, ir policininkų kalbas, rašo „Lietuvos rytas">


Rašyti komentarą...
F
FNTT apsimetusių
2012-06-09 09:08:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
sukčių scenarijus turėjo būt nedelsiant viešinamasa visais įmanomais būdais. Ne stankūnaitės snukį vis kištį, bet apie sukčių grėsmę žmonėms kalti. Aš pati papuolusi buvau ant jų kabliuko. Susigaudžiau, slaptažodžius išsaugojau. Nors prisipažinsiu, kad trūko l.nedaug. Tik stebūklas apšvietė protą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų