Sostinės žaizdos: pašalpų laukia ir universitetų dėstytojai

Vilniaus miesto savivaldybės taryba prieš didžiąsias žiemos šventes padidino vienkartines pašalpas bei pakeitė skurdo ribos sąvoką – nuo šiol į finansinę paramą galės pretenduoti asmenys, kurių mėnesio pajamos nesiekia 153 Eur. Sostinės vicemeras Gintautas Paluckas atkreipia dėmesį, jog tokie pokyčiai aktualūs toli gražu ne asmenims, besirausiantiems prie šiukšlių konteinerių.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba šią savaitę skubos tvarka nutarė padidinti vienkartines pašalpas atsidūrusiems ypač sunkioje padėtyje asmenims. Savivaldybės paramos prašantiems, mažas pajamas gaunantiems vilniečiams nutarta padidinti pajamų ribą – nuo 102 iki 153 eurų, o jei toks asmuo gyvena vienas – pajamų ribą didinti iki 204 Eur.

Kai pajamos mažesnės nei nustatyta riba arba žmogus dėl sveikatos ar kitų priežasčių neturi jokio pajamų šaltinio, jis neišgali įsigyti būtiniausių dalykų – vaistų, maisto, asmeninės higienos priemonių ir kt., patekę į sunkią materialinę padėtį gali kreiptis į savivaldybę vienkartinės pašalpos. Prašymus skirti tokias pašalpas svarsto savivaldybės Vienkartinių pašalpų skyrimo komisija.

REKLAMA

Išmokos gali siekti iki 1800 Eur

Savivaldybės taryba padidino išmoką gaisro atveju iki 1824 Eur, nes prieš keletą metų nustatyta 760 Eur dydžio išmoka buvo įvertinta kaip neadekvati patirtai žalai, praradus vienintelį gyvenamąjį būstą.

Kaip portalui tv3.lt pasakojo Vilniaus miesto vicemeras G. Paluckas anksčiau išmokos gaisro atveju buvo dar mažesnės. „Kiek kartų buvo, kad ateina šeima po gaisro, per stogą lyja, sninga ir savivaldybė gali tik 300 eurų padėti. Tai už tuos 300 eurų net plėvele aptraukti stogą neužtenka“, – kalbėjo G. Paluckas.

Pasak sostinės vicemero, savivaldybės sprendimu, asmenys, atsidūrę už skurdo ribos, galės pretenduoti į dar didesnes išmokas.

„Pavyzdžiui, asmuo, esant sunkiai materialinei padėčiai, netekus darbo, susirgus, galėjo gauti tik 3 bazines socialines išmokas, tai 114 eurų. Ir tokią išmoką galėjo gauti vieną ar du kartus per metus. Tai įsivaizduokite, jeigu viskas žmogaus gyvenime blogai, tai valstybė per savivaldybę tegali padėti apie 230 eurų per metus. Tai čia yra baisiai nejautru.

Tai šiuo atveju yra pasikeitimų – tais atvejais, kai yra prašymas pagelbėti didesne suma arba matome, kad žmogus neturi nei giminių, nei artimųjų, nei pajamų, tai galima atskirtu administracijos direktoriaus po komisijos sprendimo net iki 48 bazinių socialinių išmokų skirti, tai yra maždaug iki 1800 eurų“, – aiškino G. Paluckas.

Anot jo, numatyta, kad nuo šiol vienkartinę finansinę paramą nepasiturintys vilniečiai galės gauti 3 kartus per metus. Išmokos bus mokamos iš valstybės biudžete numatytų asignavimų, kurie bus jau numatyti savivaldybės biudžete.

Pagalbos reikia ne tik asocialiems asmenims

Pasak G. Palucko, Vilniaus miesto savivaldybės duomenimis, vienkartinių išmokų šiuo metu sostinėje reikia apie 20-25 tūkstančiams asmenų.


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2015-12-19 19:19:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Džiugu, kad nors kažkiek labiau bus remiami žmonės. O juk geriausia būtų ir žmonėms ,ir pačiai valstybei kai žmogui užtektų uždarbio , pensijų gyvenimui ir nereikėtų pašalpų, arba labai mažai daliai žmonių tai būtų reikalinga. Bet mūsų valstybė turi tokią politiką, kokią turi ir per vieną dieną nepakeisi. Tiesiog gėda prieš ES šalis ir tiek. Tos gėdos net krepšinis nenuplaus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų