Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sostinėje uždarius Pavilnio biblioteką, pradės kursuoti „bibliobusas“.

Sostinėje uždarius Pavilnio biblioteką, pradės kursuoti „bibliobusas“.

REKLAMA

Vilniaus savivaldybės taryba šią savaitę sutarė, kad Vilniaus miesto centrinės bibliotekos padalinys mediniame pastate Garsiojoje gatvėje nutrauktų veiklą.

Kaip sakė Vilniaus savivaldybės patarėjas kultūros projektams Tadas Rimdžius, tai daroma dėl saugumo.

„Pastatas, kuriame įsikūrusi biblioteka, yra avarinės būklės – tą patvirtino užsakyta ekspertizė. Mes kruopščiai tarėmės su bendruomene dėl bendruomenės poreikių patenkinimo, ir su centrine biblioteka, buvo ieškoma, kokie galėtų būti laikini sprendimai uždarius padalinį“, – kalbėjo jis.

Anot administracijos atstovo, savivaldybės komitetuose sutarta, jog uždarius biblioteką, ją laikinai pakeis mobiliosios bibliotekos, vadinamojo „bibliobuso“ paslauga, skirta ne tik Pavilnio, bet ir kitų nuo Vilniaus centro nutolusių mikrorajonų gyventojams.

REKLAMA

Tam 2022-aisiais numatyta skirti iki 250 tūkst. eurų.

Anot T. Rimdžiaus, iki šiol vyko diskusijos su Pavilnio ir Balsių bendruomenėmis dėl galimybės šioje vietoje statyti bendruomenės centrą – tam parengtas investicinis projektas, vyko ir kūrybinės dirbtuvės.

„Šis etapas praeitas, kitas etapas būtų architektūrinis konkursas bendruomenės centrui, kuriame būtų ir biblioteka“, – teigė T. Rimdžius. 

Vicemero Tomo Gulbino siūlymu, taryba sutarė, jog pastato atnaujinimo architektūrinis konkursas būtų vykdomas jau kitąmet, tam numačius lėšų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų