Socialliberalą Vaclovą Karbauskį papiktino, kad konservatorių lyderis Andrius Kubilius pavadino jį „GRU agentu“, ir užtarimo ieškoti nutarė Seimo Etikos ir procedūrų komisijoje.

Socialliberalas etikos sargų prašo apsvarstyti „netinkamą“ Tėvynės sąjungos narių - A.Kubiliaus ir Rimanto Dagio - elgesį ketvirtadienį Seimui svarstant laikinosios komisijos išvadas dėl buvusio savanorio ir Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūno Juro Abromavičiaus žūties.

„Per visus penkiolika darbo Seime metų tokių nesąmonių nesu dar skaitęs ir nesu girdėjęs tai, ką šiandien girdėjau. (...) Šiandien, patvirtinus šias išvadas, tai bus eilinė GRU sėkmė, o Vaclovas Karbauskis kalbėjo kaip senas agentas“, - ketvirtadienį įgelti socialliberalui bandė A.Kubilius po pastarojo kalbos, parėmusios konservatoriams nepalankias išvadas.

V.Karbauskis, kuris laikinojoje komisijoje dirbo vicepirmininku, jaučiasi esąs įžeistas ir teigia, kad „turgaus leksikai“ Seime ne vieta.

„Įprasta manyti, kad politikas - viešas asmuo ir ant jo leidžiama pilti pamazgas, tačiau abejoju, kad tokiam Seimo narių tarpusavio bendravimui tapus parlamentinio gyvenimo norma, pakiltų katastrofiškai smukęs Seimo autoritetas“, - penktadienį išplatintame pranešime spaudai cituojamas Vaclovas Karbauskis.

REKLAMA

Parlamentarai ketvirtadienį po svarstymo pritarė darbietės Loretos Graužinienės vadovautos laikinosios komisijos išvadoms, kuriose konservatoriai siejami su teroristinės organizacijos bruožų turinčia grupuote ir kaltinami darę spaudimą teisėsaugos institucijoms, kurios tyrė J.Abromavičiaus nužudymą.

Komisijoje dirbę du konservatoriai nesutiko su jos išvadomis ir pateikė savo atskirą nuomonę. Daugiau nei dvidešimties puslapių dokumente, be kita ko, teigiama, jog nesą jokio pagrindo manyti, kad su nužudymu gali būti susijusios dešiniosios partijos.

J.Abromavičius žuvo 1997 metų sausio 31-ąją Kaune, sprogus jo automobiliui. Nusikaltėliai po automobiliu buvo pritvirtinę maždaug 500 gramų sprogstamosios medžiagos heksogeno, dar vadinamo jūros mišiniu.

Generalinė prokuratūra ikiteisminio tyrimo metu nustatė, kad sprogstamąjį įtaisą pagamino ir po J.Abromavičiaus automobiliu pritvirtino asmuo, kuris vėliau atsitiktinai pats susisprogdino.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų