Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Smurtas artimoje aplinkoje – viena opiausių problemų Lietuvoje. Dažnai šių konfliktų aplinkybės narpliojamos teisme, kur ne visada yra paprasta nustatyti tikrąjį kaltininką.

Smurtas artimoje aplinkoje – viena opiausių problemų Lietuvoje. Dažnai šių konfliktų aplinkybės narpliojamos teisme, kur ne visada yra paprasta nustatyti tikrąjį kaltininką.

REKLAMA

Viena tokia byla išnagrinėta Vilniaus miesto apylinkės teisme. Teisiamųjų suole atsidūrė žmoną per gimtadienį sumušęs vilnietis Feliksas S.

Šis kaltę dėl suduotų smūgių pripažįsta, tačiau teigia, kad buvo išprovokuotas bei pats nukentėjo tiek nuo žmonos, tiek nuo uošvienės ir jos sesers.

Vis dėlto, teismą byla pasiekė būtent dėl Felikso S. žmonai sukelto fizinio skausmo. Bylos duomenimis, vyras 2020 m. rugsėjo 18 d., apie 16.30 val., namuose, kilus žodiniam konfliktui, kumščiu tyčia trenkė ne mažiau kaip šešis kartus moteriai į veidą ir ranką.

Išsisuko lengvai

Tačiau smurtautojas išvengė griežtos bausmės. Jis net buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės. Paaiškėjo, kad iki bylai pasiekiant teismą, pora susitaikė ir moteris vyrui atleido.

REKLAMA

Todėl teismas nusprendė, kad smurtautojas turi būti perduotas pažįstamo asmens atsakomybei pagal laidavimą, nustatant vienerių metų ir 6 mėnesių laidavimo terminą be užstato.

Feliksui S. taip pat paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – privalomas dalyvavimas smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Iš sutuoktinio nukentėjusiai žmonai priteista 329 eurų turtinės žalos atlyginimas. Tiek esą vertas per smurto išpuolį vyro sudaužytas mobilaus ryšio telefonas.

Tiesa, teismas perspėjo Feliksą S., kad jei jis laidavimo metu padarys naują baudžiamąjį nusižengimą ar neatsargų nusikaltimą, šis sprendimas gali būti panaikinti.

Šis apylinkės teismo nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Užpuolė trys moterys

Teisme vilnietis savo kaltę pripažino. Jis teigė, kad sukonfliktavo su žmona ir jie apsistumdė. Namuose auga du vaikai, tačiau jie paties konflikto nematė.

REKLAMA
REKLAMA

Tą rugsėjo 18-ąją jis apie 16.15 val. grįžo iš darbo. Namuose buvo žmona, uošvienė ir pastarosios sesuo. Moterys šventė jo žmonos gimtadienį, ant stalo stovėjo butelis vyno.

Jis pats teigė, kad buvo blaivus. Vyras užėjo, pasisveikino, o tada nuėjo į garažą, kur buvo jo vaikai, remontavę techniką.

Po 40-50 min. Feliksas grįžo namo. Anot vyro, uošvienė pakvietė jį prie stalo, jis prie jų prisėdo. Tada uošvienė pradėjo jam priekaištauti dėl Felikso S. mamos.

Žmona įsikišo į pokalbį ir paskambinusi vyro mamai pasakė, kad klausytųsi kaip šios sūnus šneka, pradėjo jam prieš nosį mosikuoti telefonu.

Jis atstūmė žmonos ranką ir telefonas nukrito ant grindų. Tada žmona pradėjo jį mušti, nagais įsikabino į marškinėlius, apdraskė krūtinę. Anot Felikso, netrukus nuo sofos atsikėlė ir uošvienė su sese.

Tada visos trys pradėjo jį mušti rankomis, draskyti nagais, pataikė į galvą, veidą. Ant krūtinės buvo įdrėskimai, o ant dešinės rankos žasto mėlynė. Visas tris jis atstūmė ir atidaręs rūsio duris išėjo į garažą.

REKLAMA
REKLAMA

Pro rūsį vyras išėjo iš namų ir pėstute nukeliavo pas savo mamą, kuri gyvena 1,5 km. atstumu. Tuo metu Felikso S. žmona kreipėsi į policiją. Vėliau paaiškėjo, kad ir pats Feliksas skambino pareigūnams ir pasakojo, kad buvo užpultas trijų moteriškių.

Atsiprašė ir atleido

Smurtą patyrusi moteris teisme pasakojo, kad tą dieną šventė gimtadienį. Į svečius pasikvietė savo mamą ir krikšto mamą.

Tuomet namo grįžo vyras. Moteris paprašė, kad jis išeitų, todėl, kad yra nelaukiamas ir nekviestas. To sutuoktiniui ir pakako.

Jis įžeidinėjo keiksmažodžiais ją ir jos mamą. Moteris tada paskambino sutuoktinio mamai, norėdama, kad ši, kuri yra vyro autoritetas, nuramintų sūnų.

Tai sutuoktiniui labai nepatiko. Anot moters, tada jis ją puolė, atėmė telefoną. Vėliau telefoną vyras trenkė į žemę ir sugadino nepataisomai.

Moteris pasakė, kad kvies policiją. To užteko, kad vyras pultų bėgti. Prieš išeidamas jis jai trenkė keletą kartų į ranką ir veidą.

Vis dėlto, teisme moteris pasakojo, kad jos su vyru santykiuose nėra viskas taip paprasta, bet ji mato, kaip šis stengiasi.

Moteris teigė, kad tikisi, jog sutuoktinis ateityje pasitaisys, nes žadėjo nesmurtauti, nepiktnaudžiauti alkoholiu.

Ji pripažino, kad anksčiau yra buvę smurto atvejų. Tačiau teismo dieną vyrui pretenzijų moteris jau neturėjo. Moteris teigė, kad vyras atsiprašė ir ji jam atleido.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų