Smurtas Radviliškyje: 13-metį globotinį skriaudė vyresnis įbrolis

Pareigūnai aiškinasi smurto artimoje aplinkoje atvejį. Pirminiais duomenimis, 17-metis globėjos sūnus sumušė moters globojamą 13-metį.

Policijos atstovai praneša, kad lapkričio 16 d. buvo gautas raštas iš Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos, kuris privertė reaguoti nedelsiant.

Informuota, kad Radviliškyje, Kaštonų g., globėjos sūnus, gimęs 2003 m., smurtavo prieš globojamą nepilnametį, gimusį 2007 m. Įvykio vieta ir aplinkybės šiuo metu yra tikslinamos.

Vaikas paimtas iš šeimos

Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Šiaulių skyriaus atstovė Silva Šimkevičienė naujienų portalui tv3.lt patvirtino, kad galimai nukentėjęs vaikas yra apgyvendintas saugioje aplinkoje. Aiškėja, kad tarnybos atstovai iškart kreipėsi į teismą dėl vaiko globėjo atleidimo (nušalinimo).

„Pranešimas apie smurtą būtent toje šeimoje yra pirmas, tačiau pažymime, kad smurto faktas dar nėra patvirtintas, policijos komisariate tik pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal mūsų Skyriaus pateiktą informaciją.

Vaikas buvo paimtas iš globėjos šeimos, nes jis atsisakė gyventi globėjos šeimoje. Globėja taip pat tam neprieštaravo“, – sakė S. Šimkevičienė.

Anot jos, tokie atvejai, kai globojamus vaikus nuskriaudžia kiti šeimoje augantys vaikai yra labai reti: „Vis dėlto, priimant sprendimus tai nekeičia atliekamų veiksmų esmės, nes visais atvejais yra vadovaujamasi galiojančiais teisės aktais, atsižvelgiama į geriausius vaiko teisėtus interesus.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų