tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialinių reikalų ir darbo komitete šiandien popietę susirinko įvairių vaiko teises ginančių institucijų atstovai, kurie su parlamentarais turėjo kalbėtis apie tolimesnius veiksmus dėl mažametės Drąsiaus Kedžio dukros. Buvo slapukaujama, kokiais klausimais konkrečiai ketinama kalbėti.

REKLAMA

Balsas.lt duomenimis, klausimai dėl mergaitės turėjo būti svarstomi nuo 15.15 iki 16.15 val. Tačiau tuo metu komiteto darbotvarkėje buvo įrašytas klausimas: „Dėl Seimo seniūnų sueigos 2012-05-22 pavedimo komitetui pasikviesti atskaitingų institucijų vadovus ir išklausyti informaciją.“

REKLAMA

Šis posėdis vyko už uždarų durų.

Apie 16 val. iš vykstančio komiteto posėdžio išėjęs parlamentaras Algirdas Sysas atrodė šiek tiek sutrikęs. Seimo narys pasakojo, kad tikėjosi, jog per šį posėdį bus kalbama, kokių veiksmų toliau ketinama imtis dėl mažametės. „To tikėjausi, bet kol kas viskas vyksta priešingai. Susirinko įvairūs specialistai, kurie tik gūžčioja pečiais. Nežino, ką pasakyti. Dabar jų klausinėjama, kaip jaučiasi mergaitė, kokios jos gyvenimo sąlygos? Nors tikrai reikia kalbėti ne apie tai. Reikia spręsti, kaip turėtume elgtis toliau“, – pabrėžė A. Sysas.

REKLAMA

(Papildyta 17.25)

Apie 16.35 val. posėdis baigėsi, tačiau vaiko teisių atstovai praėjo pro žurnalistus nepratarę nė žodžio. Balsas.lt duomenimis, per komiteto posėdį buvo užduodami klausimai dėl teismo sprendimo vykdymo aplinkybių. Tačiau, kol vyksta ikiteisminis tyrimas, niekas iš vaiko teisių apsaugos tarnybų negalėjo atsakyti į parlamentarų klausimus. Taip pat kalbėta apie mergaitės būklę. Balsas.lt duomenimis, Kauno miesto vaiko teisių apsaugos specialistai patvirtino, kad nuolat bendrauja su mergaite ir su ja viskas yra gerai. Pridurta, kad dėl mergaitės laikymo sąlygų ir savijautos problemų nėra.

REKLAMA
REKLAMA

Ministras Donatas Jankauskas po įvykusio posėdžio pasakojo, kad komiteto nariams buvo pateikta medžiaga, kurioje turėjo atsispindėti, ar nebuvo pažeistos mažametės mergaitės teisės. Tačiau išgirdęs parlamentarams prieinamą informaciją ministras suprato, kad išvados dar nėra apibendrintos.

„Yra laukiama papildomų duomenų iš teisėsaugos pareigūnų. Kol jų nebus, konkrečių išvadų niekas nepateiks. Po šio posėdžio liko daugiau klausimų nei atsakymų“, – apgailestavo D. Jankauskas.

REKLAMA

Ministras pridūrė, kad jis oficialiai pavedė atitinkamiems asmenims, kad šie jį informuotų, jei kils net menkiausias nerimas dėl mergaitės sveikatos ar gyvenimo sąlygų pablogėjimo. „Apie tai man praneš asmeniškai. Šiandien tokios informacijos dar nėra“, – pabrėžė D. Jankauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų