Skvernelis: Vyriausybė subalansuos biudžetą ir nedarys kaip Kirkilo vyriausybė

Seimui atmetus dalį Vyriausybės siūlymų dėl mokesčių, premjeras Saulius Skvernelis sako, kad Ministrų kabineto atnaujintas biudžetas bus subalansuotas, laikantis fiskalinės drausmės.

Ministras pirmininkas pareiškė, kad nesielgs kaip Gedimino Kirkilo vyriausybė, kuri sulaukė kritikos dėl pernelyg didelio išlaidavimo prieš 2009 metų krizę.

„Pateiktas valstybės biudžetas subalansuotas, atsakingai laikantis fiskalinės drausmės įstatymo (...) Vakar Seimas sumažino valstybės biudžeto pajamų dalį, dabar reikės sumažinti išlaidų dalį“, – žurnalistams trečiadienį sakė S. Skvernelis.

„Turime dvi savaites, įstatymų projektai bus svarstomi Seime, komitetuose ir pažiūrėsime, kokį turėsime balansą. Kai antras teikimas bus, pateiksime griežtai subalansuotą biudžetą, nes tikrai ši Vyriausybė nedarys kaip darė G. Kirkilo Vyriausybė ir nepaliks valstybės finansinėje katastrofoje“, – teigė jis.

Komentuodamas, kodėl Seimas kol kas nepritarė naujiems mokesčiams, S. Skvernelis teigė, kad Seime šiuo metu vyrauja emocijos, kurias paveikė ir balsavimas dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio.

Anot jo, Vyriausybės siūlymai plėsti NT mokesčio bazę ir įvesti automobilių taršos mokestį bus tobulinami.

„Mes turime Seimo įpareigojimą nepritarti ir grąžinti tobulinti. Tai bet kokiu atveju mes patobulinsime, nėra atmesti mokestiniai įstatymai, jie yra grąžinti tobulinimui“, – teigė premjeras.

Seimas antradienį Vyriausybei grąžino tobulinti įstatymo pataisas dėl NT mokesčio bazės išplėtimo bei automobilių taršos mokesčio įstatymą. Skaičiuojama, kad šie mokesčiai valstybės biudžetą papildytų atitinkamai 9,2 mln. ir 30 mln. eurų.

Be to, siūloma įvesti bankų turto ir prekybos centrų apyvartos mokesčius, tačiau šias iniciatyvas gali sustabdyti teisininkų išvados, jog tokie sprendimai gali būti antikonstituciniai.

Kai kurie analitikai valdžiai yra išsakę kritikos, kad nauji mokesčiai priimami paskutinę minutę, nesilaikant susitarimo nepriiminėti jų likus mažiau nei pusmečiui iki įsigaliojimo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų