Skvernelis sukritikavo Šimonytės norą perimti Covid-19 valdymą: reiktų įstatymus pasiskaityti

Premjeras Saulius Skvernelis skeptiškai vertina Ingridos Šimonytės norą jai tapus premjere perimti ir valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo pareigas. Anot S. Skvernelio, pastarasis darbas labai techninis, o premjeras turi priiminėti strateginius sprendimus.

Kiek anksčiau konservatorių kandidatė į premjerus I. Šimonytė yra sakiusi, kad naujojoje Vyriausybėje už Covid-19 suvaldymą būtų atsakingas premjeras. Tačiau S. Skvernelis tokią jos idėją kritikuoja.

„Reikėtų tiesiog pasiimti mūsų galiojančius įstatymus ir pasiskaityti. Jeigu jau tu ruošiesi tapti Vyriausybės vadovu, tai labai aiškiai reikėtų žinoti, kas gali būti operacijos vadovu. Įstatymas numato Vyriausybės narį, kad Vyriausybės narys gali būti. Premjeras yra Vyriausybės narys. Bet kokios yra atsakomybės ir funkcijos operacijų vadovo, paklauskite Aurelijaus Verygos. 

Jeigu premjeras turės galimybę priimti po keliasdešimt poįstatyminių sprendimų, ypač sveikatos srityje kiekvieną dieną – apie 11–12 val. nakties jie pasiekia mus, – tai neįsivaizduoju... Premjeras turi priiminėti strateginius sprendimus, o ne vykdyti labai konkrečias technines funkcijas. O operacijų vadovas atlieka technines funkcijas“, – žurnalistams Seime antradienį sakė S. Skvernelis.

Tuo metu pati I. Šimonytė praėjusią savaitę teigė, kad Covid-19 valdymo perdavimas premjerui padėtų išvengti komunikacijos klaidų.

„Tikslas yra, kad, kai kuomet nauja Vyriausybė pradėtų darbą, tai šitos situacijos valdymą turėtų perimti ministras pirmininkas. Nes dabar viena iš problemų, kad yra du tarsi galios centrai – sveikatos apsaugos ministras ir premjeras. 

Kartais vienas iš jų būna geras policininkas, kitas blogas, kartais skirtingai informacija išeina iš dviejų šaltinių“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo I. Šimonytė.

Jos teigimu, vadovų nesusikalbėjimas ir skirtingos situacijos pateikimas nekuria pasitikėjimo visuomenėje ir tokių situacijų apskritai derėtų išvengti.

„Centras turėtų būti aiškus – aukščiausias. O tematiniai centrai gali būti įvairiai dėliojami. O šalia gali būti patariamoji ekspertų grupė“, – svarstė I. Šimonytė.


Rašyti komentarą...
c
cha
2020-11-10 11:26:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atrodo , kad Šimonytė nori vienvaldystės . Jai neegzistuoja įstatymai . Ateina stalinizmas su sijonu !
Atsakyti
-22

U
2020-11-10 12:00:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką kovoti.Skvernelio,Verygai era baigėsi
Atsakyti
-8

M
Marta
2020-11-10 12:27:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matosi aiškus Šimonytės užsispyrimas savaip padaryti, kai tuo tarpu Skvernelis ir Veryga geranoriškai bando patarti iš praktikos kaip premjerei neužsikrauti visų darbų, kad nereikėtų priimti skubių naktinių sprendimų. . Tegul..... pamatysime.Tegul supranta, kad valdžios vairą ne taip lengvą sukti, kaip kaišioti pagalius į ratus, ką jie per 4 metus su žiniasklaidos pagalba buvo įvaldžiusi
Atsakyti
-10

SKAITYTI KOMENTARUS (27)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų