Meilės kaliniams apakintos moterys ir merginos neretai praregi tik tuomet, kai mylimieji ištuština jų pinigines ar „papuošia“ mėlynėmis. Išdegusio meilės laužo žarijas kai kurios šių aferistų aukos priverstos žarstyti teismuose ir kartu klausytis karčių replikų savo adresu, kad nuo kvailumo vaistų nėra.

Bėgo nuo vienatvės

Taip nutiko klaipėdietei Redai (32 m.). 2010-ųjų vasarą užmezgusi pažintį su Alytaus pataisos namuose už sukčiavimą įkalintu Aurimu Mendžicku (27 m.), dabar moteris įsisuko į teismų karuselę, nes dėl kaliniui liepsnojusios meilės ji gali likti benamė.

Tą vasarą Reda per vieną TV kanalą, kuriame skelbimais skatinamos pažintys, pamatė žinutę, kad rimtas vaikinas ieško draugės rimtiems santykiams. Tokių troško ir Reda, jautusis vieniša. Ji nuo mažens turi rimtų klausos ir kalbos problemų, trukdančių greitai užmegzti pažintį ir lengvai bendrauti. Be to, Redai yra nustatytas lengvas protinis atsilikimas.

Moteris, parašiusi „rimtam vaikinui“, iškart sulaukė atsakymo. Pora ėmė aktyviai bendrauti – ir žinutėmis, ir pokalbiais telefonu, ir laiškais. Iš pastarųjų Reda sužinojo, kad Aurimas – kalinys. Tai moteriai netrukdė – ji, dar net nemačiusi Aurimo, prisipažino jau pamilusi „savo kalinį“. Tai Aurimui pradėjo auginti jo fantazijų ir kėslų sparnus.

REKLAMA

Mylėjo... paskolomis

Neįgali, kadaise tik 8 klases specialiojoje mokykloje baigusi Reda savo mylimojo kėslų neperprato ir tada, kai kalinys vos po kelių savaičių paprašė jos paskolinti 80 000 litų. Netrukus – dar 20 000 litų. Aurimas aiškino, kad tiek daug pinigų reikia sumokėti advokatui, tuomet greičiau atsiversią vartai į laisvę.

Kalinys žadėjo Redai skolą, kai tik jis išeis į laisvę, „lengvai atiduoti“, nes esą parduos savo butą, paveldėtą žemę, o pats kraustysis pas Redą, „savo žmonytę“.

Įsimylėjusią moterį taip užliūliavo mylimojo ateities planai, kad ji, net ir neturėdama pinigų, iškart nutarė traukti būsimą sutuoktinį iš „zonos“. Reda, užstačiusi savo 2 kambarių butą, kredito unijoje pasiskolino 20 000 litų. Ir tik vėliau sužinojo, kad grąžinti turės jau beveik 30 000 litų.

Uoliai vykdydama mylimojo nurodymus, Reda 18 000 litų pervedė į jo nurodytą sąskaitą, o 2000 litų Aurimas „leido“ pasilikti patikliai savo kėslų aukai – „viskuo pasilepinti“. Toks mylimojo dėmesys Redą dar labiau svaigino.

Vėliau A. Mendžicko apetitas tik didėjo: tikindamas, kad tikrai atiduos, jis paprašė Redos paimti dar kelias paskolas, o po kurio laiko – dar ir jos 140 000 litų vertės butą parduoti už perpus mažesnę kainą su atpirkimo teise.

Teismų karuselėje

Baigėsi tuo, kad Reda išties pardavė savo butą, bet jai dar buvo leista kurį laiką jame gyventi. Dalį gautų pinigų moteris perdavė savo mylimajam, atidavė skolą kredito unijai, bet liko prasiskolinusi greitųjų kreditų bendrovėms – per 20 000 litų. Kaip tik tuo metu jau buvo paskirta Redos ir Aurimo santuokos kalėjime data, tačiau vestuvės neįvyko. Aurimas pradėjo tolti...

Tik tada Reda praregėjo ir kreipėsi į policiją. Penkis kartus teistas A. Mendžickas ir jo aferų bendrininkas Ronaldas Brinkevičius (26 m.), teistas net 8 kartus, buvo apkaltinti dėl sukčiavimo ir atsidūrė teisiamųjų suole.

Kalinį pamilusios Redos išgyvenimai ir rūpesčiai niekaip nesibaigia. Neseniai Klaipėdos miesto apylinkės teismas abu kaltinamuosius išteisino, nes išaiškino, kad A. Mendžickas nevertė Redos duoti jam pinigus – esą moteris pati viską darė iš meilės kaliniui.

REKLAMA

Tačiau su tuo nesutiko kaltinamuosius kaltinusi prokurorė ir apskundė nuosprendį Klaipėdos apygardos teismui. Anot prokurorės, abu kaltinamieji – sukčiai, verti už tai kalėti apie 7 metus, nes jie, jau teisti už sukčiavimus, pasinaudojo ne tik patiklia, bet ir neįgalia moterimi.

Taigi dabar Reda dar turi viltį likti gyventi savo parduotame ir jau areštuotame bute, kol baigsis visi teismai. Laimė, vaikelį auginanti moteris dar turi ja besirūpinančius artimuosius.

Visos bando pačios

Kodėl yra nemažai moterų, linkusių artimai draugystei ar net santuokai su iki tol nepažinotais kaliniais, vieno konkretaus atsakymo negali būti. Taip teigia patyrę įkalinimo įstaigų pareigūnai, bendravę su moterimis, atvykusiomis į „zoną“ susituokti su kaliniais po „aklos“ pažinties. „Vienas moteris pas kalinius atveda tyli misija išgelbėti iš blogio sielą, kitas – jų pačių vienatvė, trečias – žadamas naudingas sandėris, ketvirtas – protinis atsilikimas, penktas – naujų potyrių paieška ir taip toliau. Galėčiau dar tęsti ir tęsti, – sakė nenorėjęs būti įvardytas vienos įkalinimo įstaigos ilgametis pareigūnas, motyvuodamas tuo, kad nėra „kalinių meilių specialistas“, o savo nuomonę pateikti kaip išvadą nenorįs. – Dažniausiai tokios moterys tik prieš pat numatytą santuoką „zonoje“ iš mūsų išgirsta, kiek kartų ir už kokius nusikaltimus teisti jų „aklai“ išsirinkti nuteistieji – susirasti pagal pažinčių skelbimus arba pripiršti kitų kalinių. Patiki ne visos. Pabėga – vos viena kita. Dauguma tokių moterų tik moja ranka, kad viskas bus gerai.“

Anot šio pareigūno, užtenka prisiminti Lietuvoje išgarsintą dainininkės Irmos Jurgelevičiūtės santuoką kalėjime su kalinčiu žudiku 2008-ųjų rudenį, ir kalinius neva įsimylėjusios moterys turėtų suprasti, kaip dažniausiai baigiasi tokia meilė. Juk dainininkė po dvejų metų oficialiai išsituokė, o bendrauti ši pora buvo nustojusi jau kur kas anksčiau. Nepaisant po skubios santuokos abiejų viešai deklaruotos „pasakiškos meilės“.

REKLAMA

„Bet ne – kiekviena nori pabandyti pati „padaryti kitaip“, įsitikinti savo kailiu, – tęsė pareigūnas, bandęs atmerkti akis ne vienai moteriai, pasiryžusiai ištekėti už porą kartų per pasimatymus matyto kalinio. – Be to, nuteistieji labai moka įtikinti – jie sako, kad nuteisti nekaltai. Moterys tiki jais, o ne mumis, bandančiais įbrukti tokiai moteriai būsimo vyro bylą... Neskaičiavau tiksliai, bet tikrai didesnė pusė tokių ryšių su kaliniais po kelių mėnesių ar metų nutrūksta.“

Įsikraustė baugindamas

Prieš gerą pusmetį rimtų problemų dėl pažinties su kaliniu turėjo šiaulietė Jolanta (28 m.). Draugystė su Egidijumi Miliumi ( 37 m.), tuo metu kalėjusiu už nepilnametės išžaginimą, gimė irgi TV skelbiamų pažinčių dėka – buvo daugybė SMS žinučių, pokalbių telefonu. Jolanta ne iš karto sužinojo, kad naujasis draugas – kalinys. O po to buvo įtikinta, kad tik už vagystę ir plėšimą jis anksčiau teistas vertai, o išžaginimas esą primestas.

Pora bendravo daugiau nė pusmetį, o paskui Jolantos jausmai išblėso. Atstumtas kalinys dėl to pradėjo grasinti! Šiurpiais pažadais „iškasti iš po žemių“, „surinkti po kaulelį“ švaistęsis Egidijus pernai prievarta apsigyveno Jolantos bute. Moteris bijojo agresyvaus kalinio, todėl tik laukė...

Po mėnesio Jolanta buvo žiauriai sumušta savo įnamio, apkaltinusio ją neva neištikimybe. Skųstis moteris bijojo. Kurį laiką ji kentė Egidijaus smurtą ir patyčias, kol nebeapsikentusi kreipėsi į policiją. Vyras buvo suimtas. Vėliau jis, įsikūręs nakvynės namuose, sukurpė planą, kaip atkeršyti Jolantai. Kartą, įsibrovęs į jos butą, grasino moteriai peiliu, o kai atvyko iškviesti policininkai, susižalojo pats. Vyras buvo suimtas.

Netrukus E. Milius už smurtą buvo nuteistas kalėti metus. Tačiau šiaulietės tai nenudžiugino. Moteris žino, kad jai ir vėliau gali atsirūgti pažintis su kaliniu, kurį ji atstūmė.

Atstumtas – įsiuto

Panaši istorija prieš keletą metų yra nutikusi ir Tauragėje.

Tauragiškė Jūratė (51 m.), trejus metus gedėjusi savo mirusio vyro, nutarė susirasti draugą. Moteris susidomėjo laikraštyje aptiktu skelbimu, kad „55 metų vyriškis ieško draugės rimtai pažinčiai, siūlo kartu apsigyventi kaime, nuostabiame gamtos kampelyje“.

REKLAMA

Jūratė susitiko su tuo vyriškiu – ką tik iš kalėjimo sugrįžusiu Jurbarko rajono gyventoju


Rašyti komentarą...
T
Tomas
2013-06-18 20:33:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
merginos nebukit tokios aklos meile atsiranda visada tik jos reikia islaukti :)
Atsakyti
0

V
Vidas
2013-06-18 21:11:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
pati kalta sitoj situacijoj, jei mokejo imti kreditus vadinasi ne tokia ir durna kaip dedasi. Vos ne kasdien spauda raso apie sukciavimus is pataisos namu.
Atsakyti
0

r
realistas
2013-06-29 22:20:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
nereikia backos ant zeku stumti, ta merga neadekvati, tiksliau konkreti durnele...tolkia ar zekas ar koks alfonsas padures butu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų