Skandalas Panevėžyje: avarinės būklės pastate – sukrečiantis radinys

Skandalas Panevėžyje. Po buvusias tuberkuliozės ligoninės patalpas šniukštinėję vaikai aptiko visą medicininių dokumentų archyvą. Pasirodo apleistame pastate kadaise veikusios ligoninės pacientų ligos istorijų kortelės, medicininiai išrašai, siuntimai su pacientų ligos istorijomis taip mėtosi jau dešimtmetį.

Stulbinamas radinys iš ties sukrečiantis – mat ant išmėtytų dokumentų aiškiai matyti surašyti ligonių asmens duomenys, gyvenamoji vieta, ligos aprašai.

Tokį stulbinamą radinį neseniai aptiko smalsūs vaikai, landžioję po avarinės būklės pastatą vaiduoklį daug metų stovintį nebenaudojamą ant Ekrano marių pakrantės.

Duomenys - visiškai vieši

Kad apleistame pastate paliktas visas kadaise čia veikusios tuberkuliozės ligoninės besigydžiusių pacientų ligos istorijų archyvas nesunkiai įsitikinome ir patys. Patekti į vidų nebuvo sunku, čia susioreantuoti padėjo vienas besisukiojęs benamis. Pro landą į rūsį nuvedęs vyras ir mums nesunkiai atvėrė šio pastato paslaptį.

Žmonių ir laiko pamirštų bet kam prieinamų medicinių dokumentų čia ištisos šūsnys. Pavarčius matyti, jog tai gydytojų išrašyti siuntimai, su ligos istorijomis ir čia besigydžiusių pacientų duomenimis: namų adresais, asmens ir net paso duomenimis, diagnozėmis, ligų aprašais.

Matyti, jog kai kurios bylos nejudinamos čia dūla dar nuo sovietmečio, tačiau pavarčius kai kuriuos dokumentus aiškiai įžiūrimos ir gana nesenos datos – 2007-tų, net 2008-tų metų tuberkuliozės ligoninės išrašyti siuntimai mikrobiologijos laboratorijai.

Kad toks radinys prieinamas bet kam, o dokumentai niokojami laiko ir drėgmės šokiruoja ne tik gatvėje pakalbintus panevėžiečius, bet ir plaučių džiovą besigydančius ligonius.

Susirūpino ir vadovai

Toks radinys ant kojų sukėlė ir Panevėžio ligoninės vadovus. Pasak jų tuberkuliozės ligoninė su visais sergančiais pacientais, dokumentais, inventoriumi išsikėlė dar prieš dešimtmetį. Esą tada į infekcinių ligų klinikas turėjo būti pervežtas ir visas archyvas. O apleistas pastatas atiteko miesto savivaldybei.

Tačiau kaip taip atsitiko, kad pastato saugumu besirūpinantys savivaldybės darbininkai taip pat nepastebėjo dokumentų sunku suprasti.

Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže:

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų