Tabako gaminiais siūloma prekiauti tik specializuotose parduotuvėse. Tokias Tabako kontrolės įstatymo pataisas Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Gediminas Navaitis.

Projekto iniciatorius siekia apriboti tabako gaminių prieinamumą, sumažinti tabako gaminių vartojimą.

Pasak G. Navaičio, priėmus siūlomas pataisas, specializuotos tabako gaminių parduotuvės arba jų skyriai turėtų atskirą įėjimą, negalėtų būti įrengiami daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose, laisvės atėmimo, karinėse ir sukarintos tarnybos, policijos ir kitose statutinėse, sveikatos priežiūros, ugdymo įstaigose ir jų teritorijose, taip pat mažesniu kaip 200 m atstumu iki šių įstaigų ir maldos namų, o virš prekystalio būtų įrengta vaizdo kamera.

Kadangi tabako gaminiai nepilnamečiams yra vis dar lengvai prieinami, siūlomos Tabako kontrolės įstatymo pataisos, G. Navaičio teigimu, užkirstų kelią tabako gaminius parduoti jaunesniems nei 18 metų asmenims: specializuotos parduotuvės privalėtų užtikrinti, kad asmenys iki 18 metų nebūtų įleidžiami į parduotuvės vidų.

Kaip pastebi Seimo narys, Pasaulio sveikatos organizacijos Tabako kontrolės pagrindų konvencijoje nustatyta, kad būtina imtis bet kurios formos priemonių, kuriomis būtų siekiama, jog žmonės nepradėtų vartoti tabako gaminių, būtų skatinamas vartojimo mažinimas. Konvenciją pasirašiusios šalys, taigi ir Lietuva, pasak G. Navaičio, pripažįsta, kad įvairios, nesusijusios su kainodara, priemonės veiksmingai padeda mažinti tabako vartojimą.

"Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje nuo rūkymo sukeltų ligų kasmet miršta daugiau kaip 7000 gyventojų. Jie miršta, nes kažkada pradėjo rūkyti. Pradėjo ir dėl to, kad tabako gaminiai lengvai prieinami, kad jais prekiaujama tarsi pirmojo būtinumo prekėmis. Cigaretės įkyriai peršamos prie daugelio parduotuvių kasų, jos parduodamos netgi spaudos kioskuose. Turime vykdyti tarptautinius susitarimus. Turime ryžtingiau ginti žmonių sveikatą ir gyvybę", - teigia G. Navaitis.


Rašyti komentarą...
r
rūkanti
2010-04-19 13:01:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
pritariu šiam sprendimui
Atsakyti
0

s
siulymas
2010-04-19 14:06:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
mane stebina, sutvarkykit pirmiau kontrabanda, kurios pilna ant kiekvieno kampo, paskui atidarinekit spec. parduotuves.Kartais man atrodo, kad salyje daroma viskas, kad tik seseliniam verslui butu lengviau.Nepriklausau rukanciu gretoms, bet tokie sprendimai padarys sunkiau prieinamais legalius tabako gaminius, o nelegaliems bus dar geriau.Cia kaip su narkotikais-lyg ir draudziama prekiauti, bet jie tampa prieinamais vis platesniam ir biedniasniam ratui.
Atsakyti
0

p
pilietis
2010-04-19 15:05:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia įsteigti privačias specialias parduotuves Seimo nariams, kad liaudis nesipiktintų, kuo tie paršai nuo lovio minta.Išlaikyti galės iš kanceliarinėms prekėms skirtų lėšų
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų