Parlamentaras Saulius Stoma pasiūlė Seimo valdybai nuo kitų metų sausio 1 d. mažinti Seimo narių padėjėjų-sekretorių etatų skaičių bei parlamentinei veiklai skirtas lėšas. Jis taip pat siūlo aiškiai reglamentuoti, kokia šių lėšų dalis gali būti skiriama automobilių nuomai.

S. Stoma siūlo Seimo narių padėjėjų-sekretorių etatų skaičių mažinti nuo 3 iki 2,5, o parlamentinei veiklai skirtų lėšų sumą sumažinti iki 2100 litų. Be to, siūloma nustatyti, jog iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų ne daugiau nei 60 proc. sumos būtų skiriama automobilio nuomai.

S. Stomos teigimu, šios priemonės leistų sutaupyti apie 5 mln. litų, taigi Seimo išlaikymas gyventojams kainuotų mažiau, o svarbiausia - tai būtų akivaizdus įrodymas, kad parlamentarai atsižvelgia į negatyvią visuomenės nuomonę dėl prabangių automobilių nuomos.

Pasak S. Stomos, atsižvelgus į šį siūlymą, Seimo nariai automobiliui galėtų skirti ne daugiau 1260 litų per mėnesį, kurių tikrai pakaktų saugaus ir ekonomiško automobilio nuomai. "Norintieji važinėti brangesniais automobiliais už nuomą galėtų primokėti iš savo asmeninių lėšų", - sako S. Stoma.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimo valdyba pritarė Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės pateiktoms Statuto pataisoms, kuriose siūloma nuo 1,5 vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (VMDU) iki 1 VMDU sumažinti parlamentinei veiklai skirtas lėšas.

Statuto pataisų projekte taip pat numatyta sumažinti Seimo Pirmininko reprezentacines išlaidas nuo 2 VMDU iki 1 VMDU, Seimo Pirmininko pavaduotojo - nuo 0,7 VMDU iki 0,5 VMDU. Seimo narių padėjėjams šiuo metu numatyto darbo užmokesčio fondo, kuris siekia 5 VMDU, anot Seimo Pirmininkės I. Degutienės, planuojama Seimo Statute atsisakyti.


Rašyti komentarą...
J
Justė
2009-10-07 14:17:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
reikėtų mažinti lėšas Seimo nariams, išrinktiems pagal partijų sąrašą. Vienmandatinių apygardų Seimo nariai turi žymiai daugiau darbo ir daugiau išlaidų. Daugelių jų - apygardoje yra kelios savivaldybės. Į jas išvyksta kelioms diemoms, tai kodėl jiems siūloma nuimti lėšas apsimotėti už viešbutį. Be abejo, pirmiausiai šiais klausimais turėtų būti pakeistas Seimo Statutas. Bet kad vienmandatininkai turi žymiai daugiau darbo,- niekas neabejoja.
Atsakyti
0

p
papildymas
2009-10-07 14:20:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siūlau mažinti padėjėjų skaičių Seimo nariams, išrinktiems pagal partijų sąrašus.
Atsakyti
0

v
viktoras
2009-10-07 14:49:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Per sunkmeti tegu patys dirb be padejeju, nieko nepasikeis be ju Lietuvoj ,rinkejai supras.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų