Viensėdžių, kaip vietovės tipo, įteisinimas, tikimasi, sutaupys apie 21 mln. litų valstybės biudžeto lėšų. Taip pat siūloma įteisinti apibrėžimą, jog viensėdžiai yra istoriškai susiklosčiusios gyvenamosios vietovės, paprastai sudarytos arba kilusios iš vienos sodybos ir turinčios ne daugiau nei 20 adresų objektų.
Vyriausybė trečiadienį pritarė Vidaus reikalų ministerijos pateiktam Administracinių vienetų ir jų ribų įstatymo pataisų projektui, kuriuo siūloma apibrėžti realiai egzistuojantį, tačiau iki šiol nereglamentuotą gyvenamosios vietovės vienetą "viensėdį" bei įgalioti seniūnus suteikti numerius namams, patalpoms ir butams.
Šiuo metu Lietuvoje yra 1726 viensėdžiai, tačiau toks gyvenvietės tipas nėra reglamentuotas teisės aktais. Jį oficialiai įteisinti paskatino savivaldybių ir bendruomenių iniciatyvos bei siekis sutaupyti biudžeto lėšų.
Šiuo metu gyvenamosios vietovės tipas "viensėdis" neatitinka Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų įstatyme numatytų tipų, o norint pakeisti jų tipus pagal Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų ir pavadinimų tvarkymo taisykles, reikia rengti šių teritorijų ribų planus.
Poreikis spręsti viensėdžių įteisinimo ar tokio gyvenamosios vietovės tipo keitimo klausimą atsirado keičiant ar pripažįstant netekusiais galios teisės aktus, reglamentuojančius apskrities viršininko institucijos veiklą.
Vietos bendruomenių poreikiai ir būtinybė efektyviai naudoti biudžeto lėšas paskatino siekti įteisinti ir nuostatas, jog pastatams, patalpoms bei butams numerius galėtų suteikti seniūnai - iki šiol tokią teisę turėjo tik savivaldybių vykdomosios institucijos.
Teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymo pataisų projektas teikiamas Seimui.