Šis Vyriausybės siūlymas sulauktų prezidentės veto

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nepritartų Vyriausybės siūlymui panaikinti terminus, per kiek laiko turi būti atlikti ikiteisminiai tyrimai, sako jos patarėjas.

„Prezidentė tikrai nepalaiko ir nepalaikys tokio siūlymo, jeigu jis Seime bus priimtas, tikrai bus vetuojama“, – antradienį Žinių radijui sakė prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.

Pasak jo, tokie siūlymai, siekiant, kad tyrimai trumpėtų, nemaloniai stebina. Jo teigimu, ištęsti bylų nagrinėjimo terminai sudaro sąlygas piktnaudžiavimui, kai sulaukus senaties bylos yra nutraukiamos.

„Toks pasiūlymas nemaloniai nustebino. Tokie pasiūlymai apskritai diskredituoja ir kompromituoja visą teisėsaugos sistemą. Mūsų tikslas, kad terminai turi trumpėti – apskritai trumpėti“, – sakė jis.

M. Lingė pabrėžė, kad įvedus terminus bylų nagrinėjimui, tai davė efektą ir 2015 metais 214 dienų vidutiniškai trukę tyrimai 2017 sutrumpėjo iki 122 kalendorinių dienų.

„Užuot tęsus tą tendenciją, palaikius, tyrimai tada būtų atliekami efektyviai ir pakankamai greitai, dabar norima eiti visiškai priešingu keliu. Jei terminų nėra laikomasi, reikia griežtinti laikymosi kontrolę, tam svertai yra, prokuratūra juos turi, o ne atsisakyti terminų“, – sakė prezidentės patarėjas.

REKLAMA

Vyriausybė prieš mėnesį Seimui pateikė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) rengtas pataisas, kuriomis siūloma neriboti ikiteisminių tyrimų terminų , naikinti ikiteisminio tyrimo sustabdymo institutą. Pataisų autoriai motyvuoja, kad tiksliai apibrėžti ikiteisminio tyrimo terminai neužtikrina ikiteisminio tyrimo greitumo principo įgyvendinimo, jie nėra įtariamojo ar nukentėjusiojo asmens teisės į greitą procesą garantas, o daugiau – formalumas bei pridėtinės vertės nesukuriantis kontrolės mechanizmas.

 


Rašyti komentarą...
l
lietuvis
2018-02-06 11:07:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
GERBIAMA PREZIDENTE, labai jusu prasome APGINKITE LIETUVOS ZMONES , nuo skverelio ir ,,valstieciu partijos,. samokslo del artimu rysiu su rusija, del piningu sie zmones padarys viska.Vel prisikvies okupantus, o skverelio tikslas yra butent toks.....
Atsakyti
0

P
Petras
2018-02-06 13:55:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Va Lietuvos Teisingumo sistemai tikrai reikia kietos ir teisingos rankos. Ir dabar laike nudylinama tiesa. Kažin ar tai ne Karbauskio slepiama yla maiše? Teisinga Prezidentės reakcija, reikia trumpinti ikiteisminius tyrimus ir nekankinti nekaltų uždarytų įtariamųjų.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų