Sirguliuojanti lietuvė bijo grįžti iš Estijos: tarptautiniame susitikime buvo galimai užsikrėtusių koronavirusu

Tarptautiniai susitikimai kaimyninių šalių sostinėse gali būti nemaloniai pavojingi, tai suprato vilnietė Eglė šiandien rytą skridusi iš Vilniaus į Taliną ir susidūrusi su realiu koronaviruso pavojumi. Nedideliame tarptautiniame susitikime, kuriame dalyvavo vilnietė, kartu buvo ir dvi latvės, keliavusios tuo pačiu autobusu, kaip ir Estijos gyventojas, pirmasis užsikrėtęs koronavirusu Irane. 

Sužinojusi šią nemalonią naujieną, Eglė išbėgo iš susitikimo, moteris sirguliuoja, jos imunitetas kiek nusilpęs, todėl ji ne juokais susirūpino. Šiuo metu Eglė yra Talino viešbutyje, penktadienį grįžta į Vilnių ir jau sprendžia, ką reikėtų daryti, kur kreiptis. 

(669 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta

„Mes šiandien rytą atskridome į Taliną iš Vilniaus, čia su estais ir latviais turėjome bendrą susitikimą, vykdome aplinkosauginį projektą. Susitikimas prasidėjo apie 11 val, o apie pirmą valandą pietaudami sužinojome, kad latvės merginos važiavo tuo pačiu autobusu iš Rygos į Taliną, kaip ir koronosvirusu užsikrėtęs Estijos gyventojas. Susitikimą nutraukėme, latvės išsinuomojo automobilį ir juo šiandien grįš namo, nors turėjo grįžti su autobusu. Na, o mes esame viešbutyje, esu peršalusi, turiu kiek silpnesnį imunitetą. Tai aš pirma išbėgau iš susitikimo, esu viešbutyje ir galvoju, ką reikės daryti toliau“, – portalui tv3.lt sakė Eglė.

Anot moters, autobusu keliavusios latvės pačios ne iškart sužinojo, kad keliavo būtent tuo autobusu, kaip ir užsikrėtęs Estijos gyventojas. Eglė į Vilnių grįžta ryt, ir svarsto, kad gal iš anksto reiktų pranešti Nacionalinės visuomenės sveikatos centrui apie tai, kad ji grįžta, buvo pavojingame kontakte su galimai užsikrėtusiais žmonėmis. 

Portalas tv3.lt primena, kad Estijos sveikatos departamentas informavo, kad šalyje gyvenantis iranietis, kuriam Estijoje buvo diagnozuotas naujasis koronavirusas, juo užsikrėtė per komandiruotę į Iraną.   

REKLAMA

Infekcija diagnozuota leidimą nuolat gyventi Estijoje turinčiam Irano piliečiui, kuris šiuo metu stebimas medikų Talino infekcinėje ligoninėje. Pacientas atvyko į Estiją autobusu iš Rygos.

Sveikatos departamento duomenimis, autobusu vyko 24 žmonės; visi jie bus stebimi 14 dienų – ligos inkubacinį laikotarpį. Šiems žmonėms rekomenduota šiuo laikotarpiu likti namuose.  Estai taip pat susisiekė su Latvijos pareigūnais, nes susirgęs iranietis iš Stambulo lėktuvu atskrido į Rygą. 

Atmintinė. Ką daryti užsikrėtus koronavirusu ir kaip jo išvengti

Toliau plintant koronavirusui ir nerimui dėl galimybės juo užsikrėsti, specialistai primena, kada išties reikėtų sunerimti ir trumpai pateikia pagrindinius patarimus, kaip saugotis užkrato.

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. 

Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagrindinės rekomendacijos:

Įtariamu atveju laikomas toks atvejis, kai žmogui pasireiškia ūmi kvėpavimo takų infekcija, t. y., jaučiamas bent vienas iš šių simptomų: kosulys, karščiavimas, apsunkintas kvėpavimas, ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios atitinka bent vieną iš šių epidemiologinių kriterijų: arba žmogus turėjo artimą sąlytį  su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju, arba keliavo į Kiniją, Šiaurės Italiją, Honkongą, Iraną, Japoniją, Pietų Korėją ir Singapūrą, arba dirbo aplinkoje, kurioje buvo gydomi asmenys, sergantys COVID-19. Tokiu atveju reikėtų kreiptis į Bendrąjį pagalbos centrą, telefonu 112.

Taip pat prašoma registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą bei dvi savaites vengti artimų socialinių kontaktų.

REKLAMA

Esant galimybei reikėtų dirbti iš namų, šiam laikotarpiui gali būti išduodamas ir nedarbingumas. Daugiau informacijos apie tai galima rasti NVSC puslapyje; nesilankyti dideliuose renginiuose, nesinaudoti viešuoju transportu ir pan.

Taip pat – stebėti savo sveikatos būklę (matuoti kūno temperatūrą, stebėti, ar nepasireiškia kvėpavimo takų infekcijoms būdingi simptomai – kosėjimas, dusulys ir kt.).

Jei kitaip sunegalavote, bet nesilankėte minėtose šalyse, dėl sveikatos būklės reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo.


Rašyti komentarą...
B
Bludas
2020-02-27 16:57:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koronaviruso baimė turės ir teigiamų požymių t.y. sumažės korporatyvinis turizmas už mūsų visų pinigus, panikieriai išpirks užsigulėjusias kruopas ir kitą ilgo laikymo maistą, išmokins higienos taisyklių net tuos, kurie jų nesilaikė. Tai bus šiokia tokia kompensacija ekonomikos kritimui.
Atsakyti
-3

A
As
2020-02-27 17:04:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai šitiek keliaujančių,manau,kad koronoviruso neišvengs nė viena šalis,tame tarpe ir Lietuva.
Atsakyti
0

A
Angelina
2020-02-27 15:54:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
šitam ponui pensininkai - ne žmonės... Baisus cinikas...
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų