Sinoptikai artimiausias dienas prognozuoja tropikus: 31 laipsnio kaitrą keis tamsūs debesys ir žaibai

Orus Europoje ir toliau lemia labai vangūs ciklonai ir aukštesnio slėgio sritys. Dėl jų įtakos pietinėje ir centrinėje žemyno dalyse yra lietinga, vėsus oras iš šiaurės plaukia į vakarinę žemyno dalį, o Baltijos link ir toliau plauks karšti orai iš pietryčių. Šio srauto kelyje bus ir Lietuva, todėl karšta bus ir čia.

Šiandien Lietuvoje buvo karšta, keliose vietose kaip reikiant palijo. Dieną išaugę debesys neskubės tirpti ir naktį, todėl vietomis, daugiausia vakarinėje šalies dalyje, kurį laiką lis, dažnai tas lietus bus smarkus, su perkūnija, vėjo gūsiais. Rytinėje šalies pusėje lietus mažai tikėtinas.

Ketvirtadienio rytas bus menkai debesuotas, saulėtas ir iš karto labai šiltas. Vėliau dieną į dangų pradės kilti pavieniai lietaus kamuoliniai debesys, iš kurių daug kur palis, dažniausiai trumpai, bet smarkiai, su perkūnija.

„Kitaip tariant, ir artimiausią parą Lietuvoje bus karštosios vasaros orai. Debesuotumas bus nepastovus, tai didės, tai mažės. Naktį lietus numatomas vietomis šalies vakaruose, dieną – iš netvarkingai pasklidusių pavienių debesų. Dažnai lis smarkiai ir su perkūnija. Paryčiais bus atvėsę maždaug iki 16–18 laipsnių, dieną vyraus 28–30 laipsnių, kai kur iki 31“, – pastebi sinoptikas 

Per kitas dvi paras Lietuvos link keliaus ne tiktai karšti, bet tiesiog tvankūs orai. Atmosferoje bus daug vandens garų, todėl naktimis rečiau ir trumpiau, dienomis dažniau ir tankiau pils vasariškos liūtys ir trankysis perkūnija. Naktimis oras atvės iki 17–19, dienomis oras kais iki 28–30, sekmadienį – 25–27 laipsnių šilumos.

Žvelgiant toliau į priekį galima pasakyti, kad ir nuo alinančios kaitros, ir nuo niokojančio lietaus pailsėsime jau kitą savaitę. Tiek šį kartą apie orus, o pabaigoje – puiki, labai graži lietuviška vasara jūsų nuotraukose. Labai ačiū už jas, ir likite su mumis.


Rašyti komentarą...
D
Daina
2020-06-18 10:35:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klaipedoje katastrofiška sausra, nors vis lietus pranašaujamas. Patyčios?
Atsakyti
0

D
Daina
2020-06-18 10:35:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klaipedoje katastrofiška sausra, nors vis lietus pranašaujamas. Patyčios?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų