Šimonytė suabejojo Skvernelio kėslais į ministrus siūlant Gudžiūnaitę

Kandidatė į prezidentus, Seimo narė Ingrida Šimonytė suabejojo premjero Sauliaus Skvernelio ketinimais į aplinkos ministrus pasiūlius Irmą Gudžiūnaitę.

Anot I. Šimonytės, ją šiuo atveju stebina ne jaunas I. Gudžiūnaitės amžius, o kompetencijos trūkumas.

„Visgi, šis atvejis nebuvo įmanomas, nes nemanau, kad siūlydamas ponią I.Gudžiūnaitę ministre premjeras norėjo pademonstruoti pasitikėjimą jauna ir gabia Lietuvos piliete. Visų pirma, toks skyrimas niekaip nederėjo su jau gana nugrota, bet vis dar bandoma toliau groti profesionalų Vyriausybės plokštele – gal ponia Irma labai gabi, guvi ir iniciatyvi, bet ji tikrai nėra aplinkos srities profesionalė. Vadinasi, tai jau būtų buvęs labiau klasikinis politinis paskyrimas, kai koalicijos partneriai pagal savo supratimą pasiūlo ministro kandidatūrą“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė I. Šimonytė.

Parlamentarė taip pat prisiminė ir tai, kad S. Skvernelis visai neseniai sulaukė kritikos, jog Vyriausybėje nebeliko moterų ministrių.

„Kitas aspektas yra „moteriška tema“: kas gali paneigti, kad pasiūlydamas į ministrus jokios patirties konkrečioje srityje neturinčią moterį, kai visi į tave bado pirštu dėl itin vyriškos vyriausybės, sąmoningai eini į riziką, kad ji susimaus. O tada jau sakysi: matot, aš jums sakiau, kad svarbu profesionalumas, geriau jau mylėkim jas, tas moteris. Ir niekas jau nebeprisimins, kad tai buvo tavo siūlymas, tiesą sakant“, – rašė I. Šimonytė.

Būtent todėl Seimo narei prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimas atmesti I. Gudžiūnaitės kandidatūrą neatrodo netikėtas, nes „premjeras jau pats paklydo savo politikų ir profesionalų priešinimo žabangose“.

„Nėra netikėta ir Karbauskio transliuojama pasaulio pabaiga apie tai, kad šis atvejis įrodo, jog ne Skvernelį išrinkus prezidentu Lietuvoje kils konstitucinė krizė. Tai rodo, deja, tik jo paties supratimą apie Konstituciją ir daugiau nieko kito“, – rašė I. Šimonytė.

Rietenos tarp šalies vadovų

Antradienį prezidentė D. Grybauskaitė atsisakė socdarbietę Irmą Gudžiūnaitė skirti aplinkos ministre, nes šiai trūksta „reikiamos dalykinės patirties ir [ji] susitikime nepademonstravo vadovavimui aplinkos apsaugos sektoriui reikiamų žinių ir kompetencijos“.

REKLAMA

Šiuo metu teisingumo viceministrės pareigas einančios I. Gudžiūnaitės kandidatūrą premjeras S. Skvernelis pasiūlė praėjusią savaitę.


Rašyti komentarą...
Z
Zita
2019-02-06 18:55:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prezidentė ir Šimonytė - abi teisingai galvoja, kad ne jaunas I. Gudžiūnaitės amžius, o kompetencijos trūkumas. Skvernelis, kandidatuodamas nebeturi laiko kokybiškai eiti premjero pareigų...
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų