Šimonytė sako, kad asmenys su galimybių pasu gali tikėtis dar daugiau nuolaidų, bet iškėlė sąlygą

Premjerė Ingrida Šimonytė viešėdama Visagine kalbėjo, jei savivaldybės gebės išplėsti testavimo pajėgumus, tuomet asmenys, kurie turės galimybių pasą, galėtų sulaukti dar daugiau atlaisvinimų.

Pasak premjerės, asmenys, pasiskiepiję, persirgę COVID-19 ir turintys imunitetą arba neigiamą COVID-19 testą, po gegužės 3 dienos gali sulaukti daugiau nuolaidų.

Galimybių pasas, kurį pristatė Ekonomikos ir inovacijų ministerija, galėtų būti siejamas su tolimesniais palaisvinimais ir tų palaisvinimų sąsaja su šiuo pasu ar kaip jį bepavadintum. Tai, be abejo, galėtų atsirasti po gegužės 3 dienos“, – kalbėjo premjerė.

Pasak premjerės, per ateinančias dvi savaites turi atsirasti logistiniai sprendimai, kaip testavimo pajėgumus išplesti.

„Dabar dviem savaitėms Vyriausybė sprendimus priėmė. Per šitas dvi savaites Ekonomikos ir inovacijų ministerija, kelios kitos ministerijos ir savivaldybės turi apsitarti ir susitarti dėl logistinių sprendimų.

Mes galime pasakyti taip, reikia turėti neigiamą testą, bet klausimas, ar mes turėsime testavimo pajėgumų jų neplėsdami tam, kad žmonės, norintys nueiti kažkur, kur dabar negali nueiti, galėtų tą testą greitai pasidaryti ir atsakymas būtų per pakankamai trumpą laiką, kad rizika būtų minimali. Tai kol kas aš tokių galimybių nematau“, – sakė I.Šimonytė.

„Jei savivaldybės pasistengs tuos pajėgumus plėsti, ypatingai didžiųjų miestų, daugiausiai kalbama apie didžiuosius miestus, tada, manau, tokia schema galėtų realistiškai veikti jau gegužės pradžioje. Kokioms veikloms, Vyriausybė dar turi susitarti. Tas pavyzdys dėl restorano – tai buvo pavyzdys kaip yra kitose šalyse“, – teigė I.Šimonytė.

Žada, kad daugiau paaiškės nuo gegužės 3 d.

Nemenčinėje premjerė paklausta, kada žadami konkretūs sprendimai dėl imuniteto arba galimybių paso, I. Šimonytė atsakė, kad greičiausiai daugiau paaiškės nuo gegužės 3 d.

„Imunitetas yra aiškus dalykas, įgijamas persirgus arba baigus vakcinavimo programą. Žmonės, kurie turi imunitetą, jie galėtų aktyviau bendrauti, vienas pas kitą lanktys, galėtų kai kuriomis kitomis veiklomis užsiimti kartu ir nekelti sau rizikos. Yra dvi kategorijos žmonių: baigę vakcinavimo procesą arba persirgę tam tikrą dienų skaičių po diagnozės fiksavimo.

REKLAMA

Tai, apie ką kalbama papildomai, yra ne imuniteto pasas, tai yra patikra žmogaus, kad jis šiuo metu neserga ir galbūt turėdamas neigiamą testą ar dalinį vakcinavimą, galėtų kažkokias veiklas papildomai daryti. Kalbama apie laikotarpį po gegužės 3 d., kada turėtų įsigalioti sprendimai, kuriuos priėmėme vakar“ – Nemenčinėje sakė I. Šimonytė.

Premjerė taip pat sako, kad spartėjant vakcinacijai, skiepų rezervas daugelyje savivaldybių išseko, o Sveikatos apsaugos ministerija kol kas neturi galimybių jų pateikti daugiau.

„Daugelis savivaldybių yra pabaigusios savo vakcinų kiekius, bent jau tiek, kiek žiūrėjau šiandien ryte, ypač „Pfizer“ kiekius. Bus tam tikras tiekimas, jei neklystu, savaitgalį „AstraZeneca“. Bet vis dėlto Sveikatos apsaugos ministerija neturi, ką skirstyti ir ką perskirstyti, nes visose savivaldybėse tempas yra labai smarkiai pagreitėjęs“,  – Visagine sakė I. Šimonytė.

Pasak jo, kitą savaitę atkeliauja naujos siuntos, tas naujas siuntas reikės ne mažiau greitai suskiepyti.

Švelnėjimas turintiems imunitetą

Nuo balandžio 22 dienos asmenys, turintys imunitetą nuo COVID-19, galės susitikti grupėse iki 10 asmenų. 

Imunitetą turinčiais asmenimis laikomi tie, kurie persirgo COVID-19 ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų, bei asmenys, paskiepyti nuo COVID-19.

Jiems bus leista lankyti gyventojus stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose, asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Bus leidžiamos ekskursijos atvirose erdvėse, ribojant asmenų skaičių.

Taip pat jie galės dalyvauti ekskursijose, būti transporte ir viešose vietose, palaikyti artimus kontaktus ir rengti asmenines šventes.

Taip pat asmenines šventes bus leidžiama rengti viešose ir privačiose uždarose erdvėse, tačiau jose galės dalyvauti tik viena šeima ar vienas namų ūkis, arba ne daugiau nei 10 imunitetą turinčių asmenų. Atvirose erdvėse galės dalyvauti ne daugiau nei dvi šeimos ar du namų ūkiai, arba ne daugiau nei 10 imunitetą turinčių asmenų.

REKLAMA

Prekyba – išskyrus savaitgaliais

Nuo balandžio 19 dienos leidžiama veikti parduotuvėms ir prekybos vietoms, veikiančioms oro ir jūrų uostų keleivių išvykimo terminaluose bei visoms kitoms parduotuvėms, įskaitant parduotuves prekybos ir pramogų centruose, išskyrus esančias turgavietėse.

Tiesa, parduotuvės prekybos centruose galės veikti tik darbo dienomis. Savaitgaliais veiks tik maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, optikos, gėlių, laidojimo reikmenų ir vaistų prekių parduotuvės.

Prekybos vietose turės būti užtikrinamas 20 kvadratinių metrų prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo. 

Prekybos centruose vienu metu galinčių būti lankytojų skaičius turės būti apskaičiuojamas pagal bendrą plotą, kurio vienam lankytojui turi tekti ne mažiau kaip 50 kvadratinių metrų arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo. 

Nuo gegužės 3 dienos galės veikti visos parduotuvėms, įskaitant ir esančios prekybos centruose, išskyrus tas, kurios įsikūrusios turgavietėse.

Kavinės ir barai – tik lauke

Nuo balandžio 22 dienos leidžiama veikti viešojo maitinimo įstaigoms – restoranams, kavinėms, barams, tačiau tik nuo 7 iki 21 val.

Užsisakytas maistas ir gėrimai galės būti vartojami tik prie atvirose erdvėse esančių staliukų ir tik po ne daugiau nei du asmenis, išskyrus vienos šeimos ar vieno namų ūkio narius.

Atlaisvinimai kultūrai

Ribojant žiūrovų skaičių, nuo balandžio 19 dienos leidžiama dirbti kino teatrams, scenos meno įstaigoms. Taip pat leidžiama rengti renginius atvirose ir uždarose erdvėse, kai ribojamas dalyvių skaičius.

Kino teatrai, kino klubai, teatrai gali veikti tik žiūrovams užimant sėdimąsias vietas ir užpildant ne daugiau nei 30 proc. visų sėdimųjų vietų, o bendras žiūrovų skaičius neviršija 150. Taip pat vyresni nei 6 metų amžiaus žmonės privalės dėvėti apsaugines kaukes.

REKLAMA

Renginiai atvirose ir uždarose erdvėse galės vykti juose dalyvaujant ne daugiau nei 150 asmenų. Vyresni nei 6 metų asmenys privalės dėvėti apsaugines veido kaukes. Be to, renginius uždarose erdvėse leidžiama organizuoti tik, kai užpildoma ne daugiau nei 30 proc. sėdimų vietų.

Ir kino teatruose, ir renginiuose prekiauti maistu ir gėrimais draudžiama.

Siekiant fizinio aktyvumo, nuo balandžio 26 dienos leidžiama rengti sporto renginius, veikti sporto klubams, užtikrinant papildomas saugumo priemones.

Sporto klubai privalės užtikrinti bent po 20 kv. m asmeniui bei kitas privalomas saugumo ir higienos priemones.

Grupinės treniruotės galės vykti ne daugiau nei 5 asmenų grupėms.


Rašyti komentarą...
W
Www
2021-04-16 15:33:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu žmogus nesirgo per visus metus, ar nereiškia, kad jis turi imunitetą?
Atsakyti
-1

A
A
2021-04-16 15:41:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baikit kirsinti zmones? Neliko valstybės su jūsų galimybių pasais ir panašiai. Tai juk raso, kad net prasirge ir 2 dozėmis vakcinos pasiskiepuje vel serga ir gali užkrėsti kitus. Tai kam tas galimybių pasas reikalingas? Pasiziures korona, kad pasa turi ir jau tavęs liga nepuls?
Atsakyti
-1

d
dhdh
2021-04-16 15:32:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pramogoms nuolaidos bus? Su galimybiu pasu gal galima sokt iki 6 ryto renginiuose be galimybiu paso iki 21h ?
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų