• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Gitanas Nausėda ir premjerė Ingrida Šimonytė mano, kad Lietuva iš esmės turėtų padėti Ukrainai susigrąžinti užsienyje gyvenančius mobilizuojamus vyrus.

Prezidentas Gitanas Nausėda ir premjerė Ingrida Šimonytė mano, kad Lietuva iš esmės turėtų padėti Ukrainai susigrąžinti užsienyje gyvenančius mobilizuojamus vyrus.

REKLAMA

Kyjivui siekiant pritraukti daugiau karių, šalies parlamentas pakeitė mobilizacijos įstatymą, kuriuo sumažino šaukimo į karinę tarnybą amžių iki 25-erių ir sugriežtino bausmės tiems, kas vengia atlikti karinę tarnybą. 

Ukraina taip pat nusprendė nebeišduoti naujų pasų užsienyje gyvenantiems šaukiamojo amžiaus savo piliečiams vyrams bei sustabdė konsulinių paslaugų teikimą 18–60 metų vyrams.

„Ukrainai turi turėti savo mobilizacinius planus, – LRT radijo debatuose pirmadienį sakė G. Nausėda. – Ukraina turi turėti galimybes ir instrumentus pakviesti savo jaunus vyrus atlikti savo pareigą tėvynei.“

„Mes turime bendradarbiauti su Ukraina visomis prasmėmis“, – pridūrė prezidentas.

Šimonytė: dėl dalies priemonių reikia konsultuotis ES lygiu

Tuo metu šalies vadovės posto siekianti premjerė tvirtino, kad Lietuva galėtų imtis tam tikrų būdų padėti Ukrainai, tačiau dėl dalies priemonių reikia konsultuotis Europos Sąjungos (ES) lygiu.

REKLAMA
REKLAMA

„Galbūt kažkokių būdų, svarstant laikinojo leidimo gyventi pratęsimą, įsitikinti, kad žmogus yra atlikęs savo mobilizacinę prievolę arba yra nuo jos atleistas, galėtume ieškoti. Bet čia turime bendradarbiauti ne tik su Ukrainos institucijomis, bet ir plačiau, kadangi šiuo metu ES Ukrainos žmonėms galioja vadinamoji laikinoji apsauga“, – teigė I. Šimonytė.

REKLAMA

„Ta laikinoji apsauga yra gana universali, tos apsaugos rėmuose garantijos, kurios yra suteiktos Ukrainos piliečiams esantiems ES, yra labai plačios, akivaizdu, kad tai nėra vienos ar dviejų valstybių klausimas“, – pridūrė ji.

Praėjusią savaitę Lenkijos gynybos ministras ir vicepremjeras Wladyslawas Kosiniakas-Kamyszas (Vladislavas Kosiniakas Kamišas) pareiškė, kad Varšuva galėtų padėti Ukrainai į šalį grąžinant šaukiamojo amžiaus vyrus.

Reaguodamas į tai, Lietuvos gynybos ministras Laurynas Kasčiūnas teigė, jog Lietuva žada sekti Lenkijos pavyzdžiu dėl užsienyje gyvenančių mobilizuojamų ukrainiečių.

Vis tik vėliau Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis (Radoslavas Sikorskis) tvirtino, kad Varšuvos pagalba perduodant šaukiamojo amžiaus vyrus Ukrainai yra etiškai abejotinas žingsnis, ir pridūrė, kad Kyjivas turi pats imtis iniciatyvos šiuo klausimu. 

Dar galite prie tu vyru pridėti Maldeiki su Pavilioniu
Prieglobstis yra laikinas. Daugelis Ukrainieciu bego kai rusija uzpuole nes niekas nezinojo kas kaip viskas klostysis toliau. Bet yra ukrainieciu kurie eme grizineti i savo sali kuomet fronto linija stabilizavosi, rusijos verzimasis gilyn buvo sustabdytas ir kai 50% teritorijos buvo atkovota. Prieglobstis vaikams, moterims, seneliams. Bet jei saukiamojo amziaus vyrai sleapstysis nuo saukimo, kas tuomet gins sali, kas isvalys Ukraina nuo to rusisko brudo? Jei rusai uzkariaus Ukraina, tuomet tas laikinas prieglobstis taps amzinu nes jau nebegalesi jiems pasakyti - grizkite i savo sali, nes Ukraina jau nebebus ju. Todel vyrai privalo kovoti uz savo ateities kartas, uz Ukraina, o ne sleptis.
kažkodėl lietuviai labiau nori susigrąžint teritorijas nei patys ukrainiečiai,tai tegul mūsų šalies vadovai tegul susirenka savo draugelius,gimines ir eina kariaut o ne gaudo ukrainiečius,reikia turėt sąžinės pirma priglaudė ,o dabar vėl stums į mirtį,davė JAV patrankų tai dabar reikia naujos mėsos
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų