naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerė Ingrida Šimonytė susitiko su Europos Parlamento pirmininku Davidu Sassoliu (Davidu Sasoliu) ir aptarė padėtį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje. Jie pasmerkė pasienyje įvykdytą Baltarusijos provokaciją, kai valstybės sieną neteisėtai kirto ir į Lietuvos teritoriją pateko 12 baltarusių pareigūnų.

Premjerė Ingrida Šimonytė susitiko su Europos Parlamento pirmininku Davidu Sassoliu (Davidu Sasoliu) ir aptarė padėtį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje. Jie pasmerkė pasienyje įvykdytą Baltarusijos provokaciją, kai valstybės sieną neteisėtai kirto ir į Lietuvos teritoriją pateko 12 baltarusių pareigūnų.

REKLAMA

Apie tai antradienį pranešė Vidaus reikalų ministerija, kad Baltarusija įvykdė provokaciją, kai valstybės sieną neteisėtai kirto ir į Lietuvos teritoriją pateko 12 baltarusių pareigūnų. Šalčininkų rajone Baltarusijos jėgos struktūrų atstovai su skydais ir riaušėmis malšinti skirta ekipuote prievarta įstūmė 35 migrantų grupę ir patys įžengė į Lietuvos teritoriją.

Premjerė I. Šimonytė teigė, kad šią situaciją vertina labai rimtai. Pasak I. Šimonytės, VSAT užfiksuoti vaizdai puikiai įrodo, kad visos kalbos apie netyčinius veiksmus yra neteisingos, o Baltarusijos pareigūnai dalyvauja nusikalstamoje veikoje.

REKLAMA

„Vertiname labai rimtai. Institucijos ėmėsi visų priemonių, kurių turėtų imtis tokioje situacijoje – ar tai būtų teisinės, ar diplomatinės, ar taip pat tos priemonės, kurios dar papildomai stiprina pajėgas, saugančias valstybės sieną. <...> iš jos seks kiti praktiniai veiksmai, kurie tokioje situacijoje turėtų sekti. Jie jau dabar yra įvykę.

REKLAMA

Kadangi pavyko šią situaciją nufilmuoti ir pasidalinti, tai labai vaizdžiai įrodo, kad visos kalbos apie tai, kad žmonės netyčia išėjo pasivaikščioti į mišką ir paklydo į Lietuvą, arba, kad Lietuva kažkokiu būdu bando parūpinti nelegalių migrantų Lukašenkos režimui, ką iš tos propagandos režimo kanalų tenka girdėti ne vieną kartą, tai labai akivaizdus įrodymas, kad institucijos dalyvauja pažeisdamos mūsų įstatymus, nes Lietuvos Respublikos pareigūnai vykdo įstatymus ir saugo Lietuvos Respublikos ir ES sieną. Tuo tarpu Baltarusijos pareigūnai dalyvauja nusikalstamoje veikoje“, – teigė I. Šimonytė.

REKLAMA

EP vadovas D. Sassolis: tai yra Lukašenkos režimo organizuota veikla

EP vadovas D. Sassolis taip pat pakomentavo Baltarusijos pareigūnų veiksmus stumiant migrantus per Lietuvos sieną, kai neteisėtai buvo įžengta į Lietuvos teritoriją.

„Matėme, kad  vyrų ir moterų panaudojimas, tas migrantų stūmimas link Lietuvos – tai yra Lukašenkos režimo organizuota veikla. Reikia turėti priemonių ir išteklių, kad galėtume apsaugoti Europos erdvę. EP ir kitos institucijos imsis tų veiksmų“, – teigė jis.

REKLAMA
REKLAMA

„Siena tarp Lietuvos ir Baltarusijos yra Europos siena. Lukašekos režimas naudojasi vargšais žmonėmis – vyrais ir moterimis. Mačiau pasipiktinimą keliančių vaizdų, kaip policininkai stumia žmones per sieną. Iš tiesų, tai yra žmogiškumo klausimas ir taip pat ES sienos apsaugojimo klausimas. Ištekliai ir iniciatyvos, kurios yra, dėl to, kad išlaikytume šių sienų saugumą“, – sakė D. Sassolis ir pažadėjo paramą Lietuvai stiprinant sienos su Baltarusija saugumą.

REKLAMA

Pasak premjerės, Lietuva susiduria ir su įvairiomis logistinėmis problemomis, kurias valstybės narės turi spręsti. Tuo pačiu metu turi užtikrinti rytinės ES sienos apsaugą ir Šengeno įstatymų laikymąsi.

„Matoma tai, kaip ne kažkokį Vilniaus ir Minsko konfliktą ar problemą. Matome tai kaip ataką prieš ES, už ES poziciją dėl žmogaus teisių pažeidimų ir suvaržymų. Neteisėtos Baltarusijos žmonių teisės spręsti savo likimą suvaržymo. Ir, žinoma, tokių sprendimų, kaip keleivinio orlaivio priverstinis nuleidimas siekiant pasiekti režimo kritikus ir jų atžvilgiu pritaikyti režimo sumanytas sankcijas“, – teigė premjerė.

REKLAMA

Pasak premjerės, ES institucijos šią problemą mato lygiai taip pat, yra pasiruošusios padėti.

„Lietuva iš savo pusės darys viską, ką įmanoma daryti ir stengsis padaryti kuo geriausiu būdu. Žinoma, bendradarbiaudami su ES institucijomis, sieksime, kad poveikis šių pastangų spausti ES, kad būtų kuo greičiau minimizuotas ir nutrauktas“, – sakė I. Šimonytė.

Lietuva reaguos į Baltarusijos provokaciją pasienyje

Baltarusijos pareigūnų veiksmai pasienyje, kai 12 jų pateko į mūsų šalies teritoriją, yra provokacija, į ją Lietuva reaguos, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

REKLAMA
REKLAMA

„Pamokos iš tikrųjų yra aiškios – bus nota, taip pat, matyt, bus pradėtas ikiteisminis tyrimas, nes šie žmonės stūmė nelegalius migrantus – tai yra jau nelegalios migracijos organizavimas – tai bus teisiniai procesai pradėti“, – BNS sakė jis.

„Ir, aišku, paskelbta sustiprinta parengtis, turint galvoje įvairias provokacijas, kurios galimos, tikėtinos, bet kontroliuojamos“, – pridūrė komiteto pirmininkas.

Vidaus reikalų ministerija antradienį pranešė, kad Baltarusija įvykdė provokaciją, kai valstybės sieną neteisėtai kirto ir į Lietuvos teritoriją pateko 12 baltarusių pareigūnų.

REKLAMA

Šalčininkų rajone Baltarusijos jėgos struktūrų atstovai su skydais ir riaušėmis malšinti skirta ekipuote prievarta įstūmė 35 migrantų grupę ir patys įžengė į Lietuvos teritoriją.

L. Kasčiūno teigimu, Baltarusijos pareigūnai į Lietuvos teritoriją įžengė apie metrą ir čia praleido kelias minutes.

„Turbūt kalbėti apie atsitiktinumus čia neverta – vis pamatome kokį nors naują provokatyvų veiksmą ir būti reikia pasiruošus visiems scenarijams, apie ką mes kalbėjome, kai pradėjome apgręžti nelegalius migrantus“, – teigė jis.

REKLAMA

„Kol kas tvarkomės tikrai, manau, gerai“, – pridūrė parlamentaras.

Šio incidento vaizdo įrašu antradienio pavakarę feisbuke pasidalijo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Anot tarnybos, baltarusiai patys paviešino, kaip migrantų grupė bando patekti į Lietuvą, tačiau nutylėjo, kad migrantus į Lietuvą stumia Baltarusijos pareigūnai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų