Šimonytė apie mokyklų atidarymą: žinių pradinukams bus artimiausiomis savaitėmis

Vyriausybė jau ėmėsi pirmųjų karantino švelninimo žingsnių, tačiau jie kol kas nepalietė mokyklų. Premjerė Ingrida Šimonytė tvirtina, kad žinių dėl grįžimo į mokyklas pradinukai, o vėliau ir abiturientai, sulauks per artimiausias kelias savaites.

Vyriausybė pirmadienį iš esmės pritarė, bet nepatvirtino Sveikatos apsaugos ministerijos planui, kaip etapais išeiti iš karantino. Pritarus planui, bus pritarta ir dviejų lygių karantinams – nacionaliniam ir savivaldos, kuomet atskirai savivaldybei, pasiekus geresnius rezultatus negu nacionaliniu mastu, leidžiama daugiau atlaisvinimų.

„Švietimo bendruomenė gali tikėtis žinių per artimiausias kelias savaites. Labai norėtume išbandyti plataus masto testavimą mokyklose ir planuojame tai daryti. Žinoma, pirmiausiai tos žinios pasiektų pradinukus, bet taip pat norėtume grąžinti į mokyklas abiturientus. 

Tam dabar vyksta diskusijos apie specialų testavimą, kurį galėtume atlikti mokyklų kolektyvuose, ten išbandyti. Manau, kad tai būtų labai didelis gyvenimo palengvinimas, kad mokykla galėtų pradėti veikti normaliu būdu ar bent jau mišriu būdu. Manau, kad tai artimiausių kelių savaičių klausimas“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo I. Šimonytė.

Kitą savaitę moksleiviai atostogaus. Po jų atostogų premjerė jau žada konkrečius žingsnius konkrečioms švietimo įstaigoms. Taip pat žadama nepamiršti ir apie kultūros įstaigas.

„Kultūros įstaigoms taip pat planas yra sudėliotas. Tame pačiame karantino laisvinimo plane atskirai yra išskirtos ir kultūros įstaigos. Kol kas kultūros įstaigų atverti neskubame, tačiau bus priderintas tas atvėrimas nuo scenarijaus C pabaigos“, – sakė I. Šimonytė.

Karantinas Lietuvoje tęsiasi nuo lapkričio 7 d., nuo gruodžio 16 d. pradėtos taikyti griežtos priemonės. Karantinas pratęstas iki kovo pradžios.


Rašyti komentarą...
s
sofi
2021-02-08 15:54:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visu pirma atlaisvinti tai ,kad galėtų žmonės užsidirbti,o mokyklos tai paskaičiuokite kiek šeimos ūkių bus vienoje klasėje,grožio salonose tai žmogui 20kv/m,o ar mokyklos klasių yra su tokiais kvadratais mokiniui,apie ka čia kalbama,ar trečios bangos norite,pasižiūrėkite kas dabar vyksta darželiuose,mokyklose bus baisiau.
Atsakyti
-7

M
Matas
2021-02-08 15:52:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Darželiuose židiniai, o ji kalba apie kontaktinį ugdymą. Pirma mokytojus paskiepinkite po to jau kalbėkite. Įdomu, kaip užtikrins 20m klasėse. Juk kirpyklose, mažose parduotuvėse to reikalaujama. O mokyklos tikrai taps viruso židiniais.
Atsakyti
-11

M
Mama
2021-02-08 16:05:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pandemijos mirčių ir ekonominio nuosmūkio metu švietimas yra mažiausia problema.Jeigu ministerija ir švietimo agentūra geriau dirbtų ir parengtų geras elektronines mokymo priemones iš viso nebūtų ką kalbėti.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų