Šimonytė apie imuniteto pasą: kol neturime pakankamai vakcinų, nereikia žadėti privilegijų

Premjerė Ingrida Šimonytė tikina, kad iki imuniteto paso atsiradimo laukia ilgas kelias, o valstybei, neturint pakankamo kiekio vakcinų, nereikėtų žadėti privilegijų pasiskiepijusiems žmonėms.

„Mes neturėtume kalbėti apie imuniteto pasą kaip apie kažką, kas mus ištiktų per artimiausias savaites“, – teigė I. Šimonytė.

Premjerės tvirtinimu, Europos Vadovų Taryba (EVT) dar tik pradėjo aptarinėti šį klausimą.

„Dėl techninio įgyvendinimo tikrai reikės nemažo darbelio“, – sakė Vyriausybės vadovė.

Jos teigimu, kiek imuniteto paso prireiks šalies vidaus tvarkai, o ne judėjimui tarp skirtingų valstybių, sunku pasakyti.

„Todėl su konkrečiomis privilegijomis ar kažkokiu galėjimu daryti daugiau dalykų nei tie piliečiai, kurie šito paso neturi, aš tikrai negalėčiau šitos idėjos susieti. Tikrai čia yra daug darbo ir yra ką veikti“, – tikino I. Šimonytė.

Premjerės teigimu, pagrindinė imuniteto paso įgyvendinimo sąlyga atsiradimui – vakcinavimo proceso ženklus pasistūmėjimas į priekį.

„Kad tai išties galėtų būti paskata žmogui už jo pasirinkimą skiepytis. Kadangi dabar, neabejoju, yra labai daug žmonių, kurie būtų pasirinkę skiepytis ir skiepytųsi, jei vakcinų būtų pakankamai. Kol kas valstybė to užtikrinti negali, tai ir tų privilegijų labai didelių žadėti neturėtų“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Premjerė užsiminė, kad didesnis vakcinų kiekis į Lietuvą turėtų atvykti antrame šių metų ketvirtyje, kai bus gautos didesnės „Pfizer–BioNTech“ vakcinos siuntos.

Prezidentūra: „Žaliasis pasas“ galėtų veikti kaip priemonė kelionėms po ES

„Žaliasis pasas“ pasiskiepijusiems nuo COVID-19 galėtų pradėti veikti kaip priemonė kelionėms Europos Sąjungos viduje, šalies viduje jis daugiau laisvės galėtų suteikti tik užtikrinus platų vakcinų prieinamumą, sako prezidento patarėjas.

„Prezidentas dar praėjusią savaitę Europos Vadovų Taryboje išreiškė palaikymą šiai idėjai. Tas „žaliasis pasas“ ar skiepų sertifikatas galėtų veikti ES, jis būtų efektyviausias, jeigu jis veiktų panašiomis taisyklėmis visose Europos Sąjungos šalyse ir visų pirma suteiktų galimybę keliauti tarp Europos valstybių sienų su mažesniais ribojimais negu turime šiuo metu“, – Žinių radijui antradienį sakė prezidento patarėjas Simonas Krėpšta.

REKLAMA

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pranešė, jog per mėnesį pasiūlys Europos Sąjungai taisykles dėl „žaliojo paso“ pasiskiepijusiems nuo koronaviruso. Jos teigimu, ši sistema leistų žmonėms palaipsniui saugiai keliauti Europos Sąjungoje arba už jos ribų.

Pasak S. Krėpštos, tai „prasminga idėja“ ir tokia platforma leistų sujungti informaciją apie skiepus iš visų Europos Sąjungos valstybių.

„Lietuvoje taip pat vyksta procesai pateikti duomenų masyvus, kad galėtume registruoti tuos lietuvius, kurie, be abejo, pritaria tokiam registravimui, į sistemą, ir tai galėtų palengvinti keliavimą tarp Europos Sąjungos sienų“, – sakė prezidento patarėjas.

Jo teigimu, nors kitose šalyse tokie pasai naudojami ir šalies viduje, sprendžiant dėl daugiau atlaisvinimų pasiskiepijusiems žmonėms, tokią galimybę svarstyti būtų verta tuomet, kai bus pasiektas masinis vakcinavimas ir didelis skiepų prieinamumas.

„Jis turi būti susijęs su vakcinų prieinamumu, nes taikyti tam tikrus įvairius ribojimus šalies viduje, neturint galimybės visiems asmenims prieiti prie vakcinų, tai, be abejo, taip pat nebūtų visiškai teisinga“, – sakė S. Krėpšta.

Pasak jo, prezidentas palaikytų tokią „žaliojo paso“ idėją, kuri apimtų ne tik pasiskiepijusius bet ir persirgusius žmones.

Po praeitą savaitę įvykusio virtualaus ES viršūnių pasitarimo šiuo klausomu U. von der Leyen nurodė, kad skiepų sertifikatai gali būti parengti tik per tris mėnesius ir kad ši sistema turės atitikti duomenų apsaugos standartus.

Tai turėtų būti skaitmeninis arba fizinis dokumentas, patvirtinantis, kad jo pateikėjas yra pasiskiepijęs, todėl gali lankytis pramogų, sporto arba maitinimo objektuose.

Dalis valstybių, pirmiausia priklausomų nuo turizmo, ragina kuo greičiau įvesti tokią priemonę, kuri atlaisvintų galimybes keliauti nesiizoliuojant. Vis dėlto dauguma ES šalių mano, kad toks žingsnis būtų pernelyg ankstyvas ir, nesant pakankamo skiepų tiekimo, sukurtų dviejų lygių visuomenę, kur vieni žmonės turėtų daugiau laisvių nei kiti.


Rašyti komentarą...
e
eh
2021-03-02 11:12:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
susikisa ta pasa kada bus dievo rustybe
Atsakyti
-2

P
Petras
2021-03-02 11:14:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Beveik 100 metu praejo ir niekas nesikeicia Europoje.
ES valdzia visus zymes kaip Hitleris zydus Europoje.
Atsakyti
-2

M
Matas
2021-03-02 12:07:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tada tegul pati ir skiepijami ir nereiks sukti galvos dėl skiepijimo sertifikatų. Šlykštu klausytis jos kalbų. Visos Lietuvos žmones ji laiko nieko vertais ir durnais. Tik ji viena save laiko protinga. Nors žmonės mano kitaip.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų