Šimašius: sostinėje esančių ribojimų pakanka

Sostinėje koronaviruso valdymo priemonės bus taikomos, atsižvelgiant į epidemiologinė situaciją mieste, sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Jis taip pat pridūrė, kad šiuo metu sostinėje esančių ribojimų pakanka.

„Aišku, jei situacija bus kita, tai ir sprendimai bus kiti. Reikia žiūrėti kiekvienu atveju pagal situaciją. Iš anksto pasakyti, kad bus taip, o ne kitaip, labai sudėtinga. Daug žinome apie virusą, gerokai daugiau nei anksčiau, bet situacija kinta ir prie jos taikysimės“, – žurnalistams pirmadienį sakė Vilniaus meras.

„Kai šiandien mums sako: „uždarykit viską, uždarykit miestą, nieko neleiskit“, tai yra, na, nelabai adekvatus veiksmas. (...) Yra labai preciziškos priemonės, kurias reikia taikyti labai preciziškai konkrečiose vietose. (...) Uždarinėti nieko šiuo metu nereikia, reikia protingai naudoti duomenis ir taikyti taiklius sprendimus“, – pridūrė jis.

Vilniaus miesto savivaldybė sekmadienį pranešė sutarusi su sostinės barais ir restoranais, kad šie laikysis griežtesnių saugumo priemonių, jog būtų užkirstas kelias koronavirusui plisti.

Pagal susitarimą su sostinės valdžia, viešojo maitinimo įstaigų patalpose ir kiemuose nuolat bus dėvimos apsauginės veido kaukės, išskyrus atvejus, kai geriama, valgoma ar rūkoma. Eilėse prie baro ir prekystalio turės būti laikomasi vieno metro atstumo, nusipirktą maistą ar gėrimus bus galima vartoti tik dviejų metrų atstumu nuo staliuko ar baro. 

Valgymui ir gėrimui skirtos sėdimos vietos privalės būti zonomis atskirtos nuo šokiams skirtos erdvės. Įleidžiant lankytojus į įstaigų vidų, kai patalpos užpildytos, bus privaloma laikytis principo, kad nauji klientai gali įeiti tik pakeisdami išeinančius. Taip pat įstaigos privalės užtikrinti rankų dezinfekavimą prie įėjimo, baro ir tualetuose.

Be kita ko, įstaigos įsipareigojo griežtai kontroliuoti taisyklių nesilaikančius lankytojus ir išprašyti bei tą parą nebeįleisti antrą kartą tvarką pažeidusių klientų.

Be atskirų įstaigų susitarimą jau pasirašė Lietuvos barų ir kavinių asociacija, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija ir Vilniaus naktinis aljansas.

REKLAMA

Tiesa, susitarimo nepasirašiusioms įstaigoms bus taikomos griežtesnės kontrolės priemonės. 

Anot savivaldybės, panašaus susitarimo šios savaitės pradžioje bus siekiama ir su sostinės sporto klubais. 

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) Vilniaus savivaldybei praėjusią savaitę pateikė rekomendacijas laikinai riboti grupines sporto treniruotes, šokių, dainavimo studijų veiklą, kai negalima užtikrinti kaukių dėvėjimo bei trumpinti barų darbo laiką.

Šiems ribojimams pritaria ir sveikatos apsaugos ministras A. Veryga. 

R. Šimašius teigė, kad dar sunku atsakyti, ar šių priemonių pakaks.

„Virusas niekur nedingo, jis sklinda. Nežinomųjų vis tiek yra daug, todėl jei priemonių nepakaks, reikės naujų ir kitokių priemonių“, – teigė jis.

Meras taip pat pridūrė, kad sostinei „visą laiką trūksta duomenų“.

„Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą visą laiką raginu, kad tų duomenų būtų daugiau tam, kad galėtume taikliau priimti priemones, nes, pavyzdžiui, mes iki šiol neturime jokių žinių, ar yra bent vienas viešajame transporte užsikrėtęs. Natūralu, kad ir taikome tokias gal ir per dideles priemones“, – kalbėjo R. Šimašius.

NVSC duomenimis, savaitgalį Vilniaus apskrityje registruota 200 naujų COVID-19 ligos atvejų. 

Registrų centro duomenimis, Vilniuje šiuo metu koronavirusu serga per 1 tūkst. žmonių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų