Šimašius paaiškino FNTT veiksmus: vyksta normalus procesas

Antradienio dieną FNTT paskelbė informaciją, kad Vilniaus miesto savivaldybėje buvo atliktos kratos. Kilo įtarimas, kad plaučių ventiliacijos aparatų pirkimo sandoris galėjo būti neteisėtas. FNTT teigia pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl turto pasisavinimo, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo. Į tai sureagavo sostinės meras Remigijus Šimašius savo „Facebook“ paskyroje.

„Tai ką, dabar parašysiu, gal kažką ir nustebins, bet manęs nė kiek - vyksta normalus procesas, kai tiriama padaryta žala“, – rašo meras.

Anot jo, tokie FNTT veiksmai nė kiek nenustebino. Tikinama, kad tai yra bendradarbiavimas atliekant tyrimą.

„Kolegos šįryt informavo, kad Vilniaus savivaldybėje lankosi FNTT pareigūnai - paprašė dokumentų apie pandemijos įkarštyje iš vienos įmonės įsigytus DPV aparatus. Nors žiniasklaida nuspalvino ryškiomis spalvomis - “atliktos kratos”, tai, kas dabar vyksta, nė kiek nenustebino. Realiai tai yra bendradarbiavimas atliekant tyrimą dėl įmonės “Andrikus”, įmonė turi prisiimti atsakomybę už žalą. Suteikėme ir suteiksime visą informaciją, ko prašys tarnybos.

Primenu kontekstą. Per pandemijos pirmąsias savaites, kai masiškai trūko medikų apsaugos priemonių, ieškojome jų ir pirkome visais įmanomais būdais. Įmonės “Andrikus” kreipėsi pati, ji buvo nukreipta į už pandemijos pirkimus atsakingus asmenis. Vienos sutarties sąlygų dėl dešimtiems DPV aparatų ji nesugebėjo įgyvendinti, todėl pati savivaldybė inicijavo sutarties nutraukimą. Deja, avansas jau buvo sumokėtas (tomis savaitėmis, jei pamenate, tai buvo įprasta tokiems pirkimams), ir įmonė nesiteikia jo grąžinti - tikiuosi, tai padės atlikti FNTT pareigūnai. Apie jokį savivaldybės darbuotojų piktnaudžiavimą net negali būti kalbos.“

R. Šimašius priminė, kad pandemijos metu sudaryta virš 100 sutarčių, iš kurių keletas buvo netinkami. 

„Nieko, ištaisysime šias klaidas ir judame toliau - tai tik pirmoji COVID-19 banga, nėra kada organizuoti raganų medžioklę, ruoškimės galimoms kitoms bangom.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų