Šimašius išsiuntė laišką į Minską: ragina miesto valdžią užkirsti kelią jėgai ir neteisybei

Ketvirtadienį socialiniame tinkle „Facebook“ pasirodė Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus įrašas. Jame tikinama, kad šiandien, kuomet Baltarusijos žmonės kovoja už pokyčius valdžioje ir geresnį rytojų, meras išsiuntė laišką Minskui.

Pateiktame atvirame laiške R. Šimašius prisiminė tai, kas ir kodėl vienyja Lietuvos ir Baltarusijos sostines:

„Šiandien kreipiuosi į Jus ypatingomis aplinkybėmis, nes jūsų mieste sprendžiasi Baltarusijos ateitis – ar ji pasuks tiesos, laisvės, teisės viršenybės, demokratijos ir Vakarų civilizacijos keliu, ar liks dabartinėje situacijoje.

Minskas ir Vilnius jau dvidešimt vienerius metus turi broliškų miestų sutartį, ir Vilniaus gyventojams Minskas yra ypač svarbus. Ne tik dėl to, kad Minskas Vilniui, o Vilnius Minskui yra geografiškai artimiausios sostinės. Ne tik dėl to, kad ekonomiškai yra ypač svarbus mūsų bendradarbiavimas. Mūsų tautas sieja turtinga 800 metų istorija, pilna pergalių ir praradimų, pažymėta kovomis po bendra vėliava ir su bendru šūkiu – Už jūsų ir mūsų laisvę!“, – rašo Vilniaus miesto meras.

Jis atskirai kreipėsi į miesto valdžią, ragindamas ją įsiklausyti į tiesą ir pagaliau suprasti, ko iš tiesų nori visuomenė.

„<...> aš kviečiu miesto valdžią įsiklausyti į tiesos, laisvės, demokratijos norą, taip aiškiai ir ryškiai prasiveržusį baltarusių tautoje ir Minsko gatvėse. Kviečiu padaryti viską, kad ši jėga nebūtų bandoma traiškyti nei brutaliais metodais, kylančiais iš ligšiolinės Baltarusijos valdžios, nei, juo labiau, iš Rusijos.

Minsko ir visos Baltarusijos gyventojus noriu užtikrinti, kad Vilnius visada bus draugiškas laisvę mylintiems baltarusiams. Reiškiu didžiulę viltį, kad artimiausiu metu mus sies ne tik geografinis artumas ir turtinga istorija, bet ir kasdienis ekonominis, kultūrinis, politinis ir kitoks bendradarbiavimas. Bendradarbiavimas tarp dviejų miestų, dviejų šalių, dviejų tautų, kurios pasirinko tiesos, laisvės, teisės viršenybės, demokratijos kelią ir tvirtai juo eina.

Už jūsų ir mūsų laisvę!“, – savo laišką baigė R. Šimašius.

Taip pat ketvirtadienį naujieną pateikė ir Vilniaus universitetas (VU). Reikšdamas solidarumą su Baltarusijos tauta ir remdamas kaimyninės valstybės piliečių demokratiškumo siekius, Vilniaus universitetas gabiausiems stojantiesiems iš šios šalies nusprendė įsteigti „LDK stipendijas“, kurios sudarytų galimybę studijuoti universitete nemokamai bei suteiktų papildomas finansines paskatas. Kartu VU siūlys galimybę perstoti dėl pilietinių ir politinių priežasčių persekiojamiems baltarusių studentams.

Anot VU rektoriaus prof. Rimvydo Petrausko, ši iniciatyva suteiks galimybę jauniems ir motyvuotiems žmonėms tapti VU studentais bei pratęsti Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę sudariusių tautų bei kultūrų tradiciją Vilniaus universitete.


Rašyti komentarą...
R
Rytas
2020-08-20 23:00:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
duokit adresa, cia daugiau pusdurniu yra norinciu laiskus rasyt...
Atsakyti
0

I
Ikis
2020-08-21 04:59:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas tu toks kad kažkam aiškintum, klaunas, juokdarys
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų