Šimašius įspėja dėl koronaviruso: tai atsitiks, būkime pasiruošę

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius tikina, kad sostinė pasiruošusi pirmam galimam koronaviruso atvejui, o žmonės įspėja būti atidiems.

„Visų pirma, ką turime žinoti, kad virusas yra ne kažkur toli. Ir net nėra klausimo, ar jis pateks pas mus. Tai atsitiks, būkime pasiruošę. Ir galiu jus patikinti – kaip besielgtų nacionalinė valdžia – už sostinę atsakingi žmonės savo pareigas supranta deramai ir vilniečiais pasirūpins“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė sostinės vadovas.

Pasak R. Šimašiaus, vilniečiai turi laikytis „trijų geležinių taisyklių“: plauti rankas kruopščiai ir dažnai, ir visada po kontakto su svetimais paviršiais; neliesti rankomis veido – niekada, kad ir kaip niežtėtų, nebent iš karto po rankų plovimo; dažnai vėdinti patalpas – geriau langus atverti plačiai bent trumpam, o ilgesniam laikui vos praverti.

„Nesirūpinkite, jei neturite kaukės – ji reikalinga tada, jei pats sergate, kad neapkrėstumėte kitų, arba jei sergantysis kvėpuoja tiesiai į jus“, – tvirtina R. Šimašius.

Vilniaus meras pataria, kad jei gyventojai įtaria, kad užsikrėtė, privalo kreiptis pas gydytoją ir skambinti pagalbos numeriu 112.

„Neikite pats pas gydytoją, nevykite viešuoju transportu ar taksi – kitaip tariant, neplatinkite galimo viruso“, – įspėjo R. Šimašius.

Sostinės meras patarė elgtis apdairiai ir be reikalo nekelti panikos. R. Šimašius pataria, kad, jei gyventojai buvo šalyje, kur užfiksuotas koronaviruso atvejus, laikinai riboti gyvą bendravimą, dirbti iš namų ar prašyti dviejų savaičių nedarbingumo.

Vilniaus miesto vadovo teigimu, sostinė nuo pat pirmų žinių apie virusą Kinijoje ėmėsi priemonių pasiruošti.

„Kaip miesto vadovas galiu užtikrinti, kad jei prisireiks bet kokių papildomų priemonių – jos bus priimtos nedelsiant, tam irgi turime planus. Visą informaciją jūs iškart žinosite, neslėpsime nieko. Kol kas, žinoma, nei mokyklų darbo laiko, nei viešojo transporto, nei masinių renginių ribojimų ar kitų panašių priemonių taikyti nėra reikalo“, – teigė R. Šimašius.

REKLAMA

Mero tvirtinumu, jei paaiškės pirmasis koronaviruso užsikrėtimo atvejis, miesto valdžia padarys viską, kad atsektų galimus jo kontaktus ir užkirstų kelią tolimesniam viruso plitimui.

„Jei prireiks izoliuoti sergančius ar galimai sergančius žmones – jų būtinais poreikiais, kokie jie bebūtų, bus pasirūpinta“, – pažadėjo R. Šimašius.


Rašyti komentarą...
R
Rena
2020-02-25 11:29:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visu pirma apsaugokite viešojo transporto ir poliklinikų darbuotojus! Dezinfekuokite viešajį transportą, išduokite žmonems kaukės.
Atsakyti
0

N
Nežinau,
2020-02-25 11:43:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
bet man kažkaip juokingai skamba tas žodis " pasiruošę ". Aš asmeniškai netikiu, nei vienu mūsų valdžios žmogumi, kad jis pasirūpins kuo nors kitu nei savo šeima...
Atsakyti
0

O
O tai bus
2020-02-25 12:46:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Hm čia vilniečiai turi žinoti įdomu ką mūsų marijampoliečiai turėtų žinoti jei niekas čia apie nieką nekalba mums tikriausia bus visiem batai nes mūsų meras ponas tyli žodžiu jau galima imtis melstis ir zegnotis
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų